New World

New World Crafting Sisteminden Kimse Memnun Değil

New World’ün crafting sistemiyle ilgili şikayetler artıyor. Oyun çıktığı zaman büyük ilgi görse de bu yavaş yavaş azalıyor. Görünüşe göre oyun, ilk kapalı betadan bu yana iyi bir performans göstermedi ve kesinlikle oyuncu sayılarında durum kendini belli ediyor. Şikayet edilen konulardan birisi de New World crafting sistemi. Kendinize PvP ve PvE savaşında avantaj sağlayacak bir eşya yapma umuduyla bir süredir işçiliğinizi geliştiriyor musunuz? New World dışında herhangi bir MMO’da bu iyi bir fikir. İşin kötü tarafı oyundaki gücünüze doğrudan crafting sisteminin etki edecek olması. Biraz daha açıklayalım.

Aralık güncellemesinde, HWM’nin yaptığı gibi, slot başına alabileceğiniz en yüksek droplarınızı crarfting uzmanlık sistemi yönetecek. Ancak 2022’den itibaren donanımınızın etkinliğini de yönetecek. Bu, War Hammer Expertise 520 ise ve 550 Puanlı bir War Hammer kuşanırsanız, silahın etkili Teçhizat Puanı da 520’ye düşecek. Oyuncular bunun adil olmadığı konusunda şikayetlerde bulunuyor.

Bu değişiklik, bildiğimiz şekliyle her türlü üretim amacını ortadan kaldıracak, çünkü yine de, zanaatkarlıklarını geliştirmeyen oyuncu tabanının geri kalanı gibi silah uzmanlığınızı geliştirmeniz gerekecek.

Daha da kötüsü, Amazon, Gypsum adlı oyuna eklenen yeni bir zanaat malzemesini duyurdu. Her aktivite, bir Alçı Küreye dönüştürülebilen farklı bir Alçı türünü ödüllendirir. Bu Küreler daha sonra herhangi bir silah, zırh veya ziynet türünün Alçı Dökümlerine dönüştürülebilir. Bir Alçı Dökümü açmak, bu türden bir uzmanlık darbesi ve teçhizatı garanti edecektir.

Bu, şimdi tamamen tartışmalı bir nokta, çünkü yine de Uzmanlığınıza göre ölçeklendirilecekse ne kadar iyi ürettiğiniz önemi kalmıyor. New World uzmanlıklar ve crafting sisteminde önemli ve alışılmışın dışında değişiklikler yapsa da MMO toplumunun buna hazır olmadığı görülüyor. Bunun yanında New World topluluğunun sesine biraz daha fazla kulak vermeli gibi hissediyoruz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
New World

New World Artık Oyuncuların Ücret Karşılığında Sunucu Değiştirmesine İzin Veriyor

New World

Bu hafta sonu New World'ü ücretsiz oynayın

New World

Gold Dupe Bug Nedeniyle New World'ün Oyuncudan Oyuncuya Takasları Tekrar Devre Dışı Bırakıldı

New World

Oyuncular Artık New World'den Ayrılmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
New World’de Zorluk Seviyesi Arttı ve Oyuncular Bu Durumdan Memnun Değil