Lost Ark

Amazon, Lost Ark’ın Devasa Lansmanıyla İlgili Bazı Bilgiler Paylaştı

Lost Ark, Batı’da sadece üç gün içinde 4,7 milyondan fazla yeni kayıtlı kullanıcı kazandı. Amazon Games, Lost Ark’ın geçen haftaki devasa lansmanıyla ilgili bazı bilgileri bizimle paylaştı ve daha fazla bilgi ve veri yayınladı. 2021’de MMO New World’ün yüksek profilli lansmanını takiben Amazon için en son başarı hikayesi haline geldi.

Amazon, Lost Ark’ın 11 Şubat’ta yayınlanmasının “ezici bir oyuncu yanıtı” ile karşılandığını söyledi. Oyun 1.325 milyonun üzerinde eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşarak Steam tarihinde eş zamanlı oyuncular için en büyük ikinci oyun oldu, 1.liğin PUBG’de olduğunu belirtelim. Oyun Amazon’un video sitesi Twitch’te 1.2 milyon eşzamanlı izleyiciye ulaştığı için birçok insan da Lost Ark’ı izliyordu. Lost Ark, ilk haftasında Twitch’te toplam 59,9 milyon izlenme saatine ulaştı.

Ek olarak, Lost Ark, resmi lansmanından sadece üç gün sonra Batı’da 4,7 milyondan fazla yeni kayıtlı kullanıcı kazandı. Bu yeni oyuncuların %55’i Amerika’dan, %45’i ise Avrupa’dan geldi.

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann, şirketin Batı’daki Lost Ark’a verilen yanıttan “alçakgönüllü ve memnun” olduğunu söyledi. Hartmann ayrıca Amazon’un önceki büyük sürümü olan MMO New World’ün de son derece başarılı olduğundan bahsetti. Hartmann, “Tüm zamanların en çok oynanan beş Steam oyunu arasında iki unvana sahip olmak büyük bir onur ve Lost Ark ve New World topluluklarına bunu gerçeğe dönüştürdükleri için minnettarız.” Dedi.

Yönetici, geliştirici Smilegate’in “gelecek yıllarda” ivmesini korumaya yardımcı olmak için daha fazla içerik ve düzenli güncellemelerle Lost Ark’ı güncellemeye ve desteklemeye devam etmeyi planladığını söylemeye devam etti. Lost Ark, Amazon Games’in harici olarak geliştirilen ilk oyunuydu. İlk olarak 2019’da dünyanın diğer bölgelerinin yanı sıra Güney Kore’de piyasaya sürüldü.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Bugün Yayınlandı; Twitch Droplarını Nasıl Alabilirsiniz?