Mobil OyunStrateji

Supercell’in 2021 geliri 2020’ye kıyasla neredeyse yarı yarıya arttı

Mobil oyun stüdyosu Supercell’in 2020 ve 2021’i karşılaştırırken yıllık gelirinde büyük bir artış gördüğü ortaya çıktı. Yeni bir blog gönderisinde gösterilen şirket, 2021’de 2020’ye göre %45,3 artışla 2,24 milyar dolar gelir elde etti ( 1.48 milyar dolar). Bunun ne kadarının vergi öncesi kara dönüştüğüne gelince, 2021 yılı şirket için toplam 852 milyon dolar oldu ve bu da 2020’nin 463 milyon dolarlık rakamına göre %80,3 arttı.

Bu, finansal performansta oldukça büyük bir sıçrama olsa da, Supercell’i, şirketin neredeyse 1 $ ile 2 milyar doların üzerinde gelir elde ettiği 2010’ların ortalarında olduğu yere tam olarak getirmediğini belirtmekte fayda var.

Blog gönderisinin en üstünde, Supercell’in CEO’su Ilkka Paananen tarafından ayrıca Clash of Clans, Hay Day, Boom Beach, Clash Royale ve Brawl Stars’ın aylık 250 milyon oyuncu sınırı olan beş milyar indirme aşamasını aştığı belirtildi ve bu oyunların her biri yaşamları boyunca 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Ayrıca, Clash of Clans ve Clash Royale, toplam ömür boyu gelirde 10 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

Bu başarıyı göz önünde bulundurarak blog yazısı, stüdyonun bir sonraki adımı hakkında konuşuyor; buna birkaç yeni Clash oyunu da dahil olmak üzere, “aynı fikirde geliştiricilere” daha fazla yatırım yapma niyeti de dahil. Benzer şekilde Supercell, Kuzey Amerika’da “bizden beklemeyeceğiniz oyunlar yapmayı” hedefleyen yeni bir stüdyo açıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark, Steam’de Eşzamanlı Oyuncu Bakımından Tüm Zamanların En Çok Oynanan İkinci Oyunu Oldu