Battlefield 2042

Battlefield 2042’deki hayal kırıklığının suçu Halo Infinite ve COVID-19 olarak belirlendi

İlk duyurulup gerçekten etkileyici bir kaç fragman yayınlandıktan sonra insanların büyük umut bağladığı ve merakla beklediği oyun Battlefield 2042 son zamanların en büyük hayal kırıklığı haline geldi. Battlefield 2042 ile ilgili çıkan son haber ise gerçekten duyurulmaya değer nitelikteydi. Bu yüzden detaylara yer veriyoruz.

Battlefield 2042’nin hayal kırıklığı yaratan lansmanı, suçu kısmen Halo Infinite ve COVID-19’a yükleyen EA tarafından kabul edildi.

XFire.com’dan gelen yeni bir raporda, EA stüdyo şefi Laura Miele’nin Battlefield 2042’nin alımını tartışmak için bu hafta başlarında bir forum düzenlediği iddia edildi. Görünüşe göre yaklaşık 20 dakika süren bir görüşmede, Miele ve diğer EA yöneticileri Battlefield 2042’nin geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülmesinin neden bu kadar hayal kırıklığı yarattığını tartıştı. Miele için bunun iki önemli şeye indiği bildiriliyor: Halo Infinite ve COVID-19. Miele, Battlefield 2042’nin “önceki kritik tepkisi iyi” olsa da, çok oyunculu bileşeni Battlefield 2042’nin 19 Kasım’da başlamasından sadece birkaç gün önce, çok oyunculu bileşeni uyarı yapılmadan 15 Kasım’da piyasaya sürülen Halo Infinite’in sürpriz lansmanının olduğuna inanıyor.

Miele’ye göre Battlefield 2042’nin kötü lansmanının bir başka yönü de devam eden COVID-19 pandemisi. EA stüdyo şefi, Battlefield 2042’nin geliştirilmesi sırasında ev ortamlarından çalışmanın özellikle zorlayıcı olduğunu vurguladı ve “geliştirme aşamasında daha önce deneyimlediklerimizden daha fazla yeni değişkenler” ürettiğini de sözlerine ekledi.

Yorum olarak şunu eklemek gerekir ki Covid pandemisi döneminde insanlar eve kapandılar ve daha çok oyun oynadılar. Hatta bazı oyunların satışları ve oyuncu sayıları inanılmaz derecede arttı. Halo Infinite, Battlefield 2042’nin hayal kırıklığı yaratmasında ne kadar etkili olabilir tartışılır ama Covid19 ters etki yapmalıydı.

Son ve trajik bir yorum, sitemizde çok daha başarılı savaş, nişancı kategorisinde oyunlarla ilgili haberler yapılıyor ama Battlefield 2042’ye özel kategori oluşturmuştuk. Çünkü gerçekten sevileceğinden ve başarısından emin gibiydik. Ne yazık ki biz de hayal kırıklığı yaşadık.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Overwatch

Overwatch 2 Karakter Özellikleri

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta Nişangah Nokta Nasıl Yapılır? Nokta Cross

League of LegendsMoba

Riot Games, League of Legends'ta Savaşı Yavaşlatmak İstiyor

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Battlefield 2042 için Yeni Güncelleme Hitbox’ları ve Bir Çok Farklı Konularda İyileştirme Getiriyor