Steam

Elon Musk, Tesla arabalarında Steam oyunlarının desteklenmesini istiyor

Cybertruck’ta Cyberpunk 2077 oynayabilme hayali yaklaşıyor.

Bir Tesla, arabadaki açıkçası oldukça güçlü medya sisteminde çok sayıda oyun oynayabilir, ancak bu aslında sadece başlangıç olabilir. Bir Tesla sahibi, şirketin sahibi Elon Musk’a, arabalarımızda Cyberpunk 2077’yi ne zaman oynayabileceğimizi sorduğunda (The Witcher 3: Wild Hunt aslında zaten oynanabilir) yanıtladı:

“Steam oyunlarının belirli oyunlara karşı bir Tesla üzerinde çalışmasını sağlamak için genel bir durum üzerinde çalışıyoruz. Formalite, açıkçası en fazla zorlanacağımız şey”

Bildiğiniz gibi Tesla araçları, oto pilot sayesinde yolda kendisi giderken şoförün dikkatini yola vermesine gerek duymuyor. Bununla ilgili zaman zaman kazalar olsa da çok sık rastladığımız bir haber değil. Bu açıdan bakıldığında araç kullanmadığınız zaman yolculuk, özellikle şoför koltuğunda sıkıcı olabilir. Sanırım Tesla, bu sıkıcı durumu ortadan kaldırmak için Steam oyunlarını Tesla araçlarında oynamayı mümkün kılan bir sistem üzerinde çalışıyor. Teknik olarak bu mantıklı bir durum olmadığı için Tesla’nın formaliteleri aşması biraz zor gözüküyor.

Temel olarak, umarım çok uzak olmayan bir gelecekte, Steam kitaplığınızın tamamını veya bir kısmını bir Tesla’da oynama fırsatına sahip olacaksınız. Bu arabalar zaten bir dereceye kadar kendi kendilerini sürdüğü için, uzun araba yolculuklarının yakında hem yolcular hem de sürücü için çok daha keyifli olabileceğini düşünüyoruz, değil mi? Sadece şu küçük detay var ki ülkemizde bu araçlardan çok sayıda bulunmuyor. Bu açıdan ileri de almayı düşünebileceğiniz bir duruma göre, ya da okuyanın ufkunu genişletmek için bu haberi yazıyoruz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
V Rising

V Rising çevrimdışı nasıl oynanır?

RehberSteam

Steam Etkinliğini Gizleme

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

New World

Bu hafta sonu New World'ü ücretsiz oynayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Steam Deck, Proton Sayesinde Windows Oyunlarının %80’ini Çalıştırabilecek