Elden RingRehber

Elden Ring: Çift El Silah Rehberi

Elden Ring’deki iki elle kullanılan silahlar, diğer FromSoftware oyunlarından biraz farklıdır, ancak çoğu oyunda olduğu gibi, değişiklik daha fazla özgürlük verir. Bir silahı iki elle kullanabilmek, hemen hemen her FromSoftware RPG’sinin temel bir savaş özelliğidir. Elden Ring’de hemen hemen her yakın dövüş silahı tek elle kullanılabilir ve diğer eli eşyalar, kalkanlar veya yetenekler için serbest bırakır. Ana endişeniz savunma olmadığında veya bir Ash of War becerisini kullanmak istediğinizde, iki elle kullanılan silahlar genellikle tercih etmeniz gereken yoldur.

Bu yazımızda Elden Ring ile ilgili bahsedilen konular; elden ring silahı çift ele alma, elden ring kılıcı iki elle tutma, elden ring çift el, elden ring silahı 2 elle tutma, elden ring çift el silah kullanma pc, elden ring iki elle tutma şeklindedir. Eğer bu aramalardan biriyle sitemize geldiyseniz doğru yerdesiniz…

Bir yakın dövüş silahını iki elle kullanmak, yalnızca toplam hasarı artırmakla kalmaz, aynı zamanda onları donatmak için gereken gereksinimleri de azaltır. Örneğin, düşük Mukavemet statüsüne sahip bir karakter, iki el kullandıkları sürece normalde kendilerine erişilemeyen silahları kullanabilir. Aynı şekilde çalışmasına rağmen, Elden Ring için iki elle silah kullanımı konusunda bazı değişiklikler var.

Yeni Oyun, Yeni İki El Sistemi

Elden Ring, gizlilik ve zıplama yeteneği gibi pek çok yeni dövüş mekaniği eklediğinden, düğme düzeninin daha çeşitli oyun tarzına uyacak şekilde değiştirilmesi gerekiyordu. Önceki FromSoftware oyunlarında, oyuncuların sağ el silahlarını iki eliyle kullanabilmek için yalnızca Xbox denetleyicisindeki Y düğmesine veya Playstation denetleyicisindeki Üçgen düğmesine basması gerekiyordu. Elden Ring, zıplamak için A/X düğmesini kullanır, bu nedenle ortamla etkileşim girişi, daha önce iki elle kullanılan Y düğmesi/Üçgen olarak değiştirildi. Elden Ring’deki iki elli silahlar için yöntem öncekinden daha karmaşık olsa da, oyuncuların hangi tuşlara bastıklarına bağlı olarak sağ veya sol el silahlarını iki elle kullanmalarına da izin veriyor.

Elden Ring’de Çift El Silah Kullanma

Bir silahı iki elle kullanmak için önce Y düğmesini/Üçgen düğmesini basılı tutun. Hangi elin silahını iki elle kullanmak istediğinize bağlı olarak, Y düğmesini/Üçgen düğmesini basılı tutarken sağ veya sol omuz düğmelerine (R1 veya L1) basın. Tahmin edilebileceği gibi, sağ omzunuza veya R1 düğmesine iki elli silaha basarken, sol omzunuza veya L1’e iki elle bastığınızda, solunuzdaki silaha basın.

Bir silahı iki elle kullanmak için en iyi zaman, kendinizi savunma konusunda çok fazla endişelenmenize gerek olmadığı veya yakın mesafede olduğunuz ve saldırmak için bir fırsat penceresine sahip olduğunuz zamandır. Diğer elinizi bir eşya veya kalkan için kullanmaya geri dönmek istiyorsanız, Y/Üçgen düğmesini tekrar basılı tutun ve silahın orijinal eline karşılık gelen omuz düğmesine (R1 veya L1) basın.

Elden Ring PC, PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Series X|S için mevcuttur

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta VAN 185 Hatası Nasıl Düzeltilir?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked'da Stat Puanlarını Sıfırlama

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked Cerim Crucible Tamamlamak İçin İpuçları

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked - Erken Erişim - Yama 2, Türkçe Güncelleme Notları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring sonunda yayınlanabilir sürüme geçti