Rol Oyunu

Roblox hem PC’de hem de cep telefonlarında nasıl kullanılır?

Roblox giriş kılavuzumuzda size nasıl hesap oluşturacağınızı, Roblox’unuzu nasıl indirip giriş yapacağınızı ve ayrıca kullanıcı adınızı nasıl değiştireceğinizi öğretmeye çalışacağız!

Roblox, hem kullanıcılar hem de şirketler tarafından oluşturulan tonlarca oyunla dolu devasa bir oyun platformudur. Bu oyunların çoğu ücretsizdir, hepsi çocuk dostudur ve kullanıcılar ya kendi oyunlarını yaratabilir ya da mevcut diğer birçok oyundan birini oynayabilir. Roblox, genellikle Minecraft ile karşılaştırıldığında büyük bir platformdur, ancak Roblox’ta oynamak söz konusu olduğunda önceden bir maliyet yoktur. Yani oynaması ücretsizdir.

Çocuklar için oyun

Platform, oyunlara katıldığınızda görünen avatarlar için kendi özelleştirilmiş öğelerinizi oluşturmak ve daha sonra arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz kendi oyunlarınızı oluşturmak için tonlarca araca sahiptir. Kendi öğelerinizi oluşturmak için tüm bu seçeneklere sahip olmasına rağmen, Roblox yoğun bir şekilde denetlenen bir platformdur; bu, site süper çocuk dostu olduğundan, sansürlü sohbet ile çocuğunuz platformda oynarken endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Roblox’taki oyunlar aynı zamanda tamamen platformlar arasıdır, yani bir hesap oluşturabilirsiniz ve tüm verileriniz mobil, Xbox, PC ve hatta VR’da oynarken kullanılmak üzere kaydedilir. Bu oyunları oynamaya gelince, bir Roblox hesabına ihtiyacınız olacak ve neyse ki bunları oluşturmak oldukça kolay.

Roblox hesabı oluşturma

Hem mobil platformdan hem de bilgisayardan hesap oluşturmanız mümkündür. Zaten hesap iki platformda da eşitlenir. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmıştır. Adım adım Roblox hesap oluşturmayı sizlere anlatıyoruz.

 1. Roblox Ana Sayfasına gidin
 2. PC’de sağ üst köşedeki yeşil Kaydol düğmesine veya mobilde ekranın ortasındaki beyaz düğmeye basın.
 3. Doğum Gününüzü, Kullanıcı Adınızı, Parolanızı ve Cinsiyetinizi girin (Cinsiyet isteğe bağlıdır).
 4. Hesap oluşturmak için e-posta gönderme seçeneğinin olmadığını fark edeceksiniz.
 5. Profil sayfanızı göreceksiniz ve şimdi ona bir e-posta veya telefon numarası eklemelisiniz. Bunu, sağ üst köşedeki dişliye tıklayarak ve PC’de Ayarlar’a basarak yapabilirsiniz. Mobildeyse, ekranın sağ alt tarafındaki … düğmesine dokunmanız ve Ayarlar çarkına kaydırmanız gerekir. Oradan, Hesap Bilgileri’ne basmanız gerekecek.
 6. E-posta Ekle veya Telefon Ekle’yi tıklayın ve ardından cihazı doğrulayın.
 7. Bunu yapmak isteyeceksiniz çünkü hesapla eşleştirilmiş bir cihaz olmadan şifrelerinizi unutursanız tekrar giremezsiniz.

Roblox nasıl indirilir?

PC’de oynamaya gelince, Roblox için bir başlatıcı indirmenize gerek yok ve bunun yerine tüm oyunları internet tarayıcınız aracılığıyla oynamak mümkün. Web sayfasından belirli oyuna başlayacak olan programı indirmeniz gerekecek. Mobil söz konusu olduğunda, Roblox’u Google Play Store, Apple Store ve Amazon Marketplace’te ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Bağlantıları aşağıda. Uygulamayı indirdikten sonra hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz!

‎Roblox
‎Roblox
Geliştirici: Roblox Corporation
Fiyat: Ücretsiz+
Roblox
Roblox
Geliştirici: Roblox Corporation
Fiyat: Ücretsiz
The app was not found in the store. 🙁

Roblox hesabınıza girin

Telefon için bir Roblox girişi arıyorsanız, ana ekrandaki büyük “giriş” düğmesine basabilir, bilgilerinizi girebilir ve Giriş Yap’a basabilirsiniz. Oradan oyunu oynayabilirsiniz! Bu oldukça basit bir süreç.
Bir cihazda veya tarayıcıda zaten oturum açtıysanız, Roblox’ta kolayca oturum açmanızı sağlayan bir “Hızlı Giriş” düğmesi de vardır.

 1. Oturum açmak istediğiniz platformda bir Oturum Açma sayfasına gidin.
 2. Başka Bir Cihazla Oturum Aç düğmesini seçin.
 3. Bu sayfa size sadece 5 dakika için geçerli olan tek seferlik bir kod gösterecektir.
 4. Halihazırda oturum açmış olduğunuz cihazda Cog simgesine gidin.
 5. Hesap Ayarlarında Hızlı Giriş’i seçin.
 6. Uyarıyı kabul edin ve önceki, oturum açmış hesabınızda gösterilen tek seferlik kodunuzu girin ve Enter’a tıklayın.
 7. Sayfaya bakın ve Tam Hesap Erişimi Ver’i seçin.

Roblox kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Roblox’ta yeni bir Kullanıcı Adı istediğinize karar verirseniz, değiştirebilirsiniz! Bunun 1000 Roblux’a (premium para birimi) mal olduğunu unutmayın, bu nedenle değişiklikleri yapmadan önce düşünmeye değer olabilir. Mobilde şu adımları uygulamanız yeterlidir;

 1. Roblox’ta oturum açın
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki … simgesine dokunun.
 3. Ayar simgesine gidin ve ona dokunun.
 4. Hesap Bilgileri’ne dokunun.
 5. Kullanıcı adı’nın yanındaki kağıt ve kalem simgesine dokunun.
 6. Kullanıcı adınızı yazın ve Satın Al’a dokunun.

Roblox, durum ayarlama kendinizden bahsedin

Roblox profilinizde bir durum belirleyebilirsiniz. Bu, profilinizi görüntüleyen kişilerin sizin hakkınızda biraz bilgi sahibi olması için kendiniz hakkında bazı sözler yazabileceğiniz küçük bir alandır. Bu alanı bulmak gerçekten zor olabilir, o yüzden mobil cihazınızdan durumunuzu nasıl bulacağınıza ve değiştireceğinize geçelim.

 1. Roblox’ta oturum açın
 2. Ekranınızda Ana Sayfa kelimesinin altında kullanıcı adınıza dokunun.
 3. Profilinizde kullanıcı adınızın yanındaki … düğmesine ve ardından Durumu Güncelle’ye dokunun.
 4. Mesajınızı kutuya yazın ve Kaydet’e dokunun.

Umarım bu kılavuz, hem mobilde hem de PC’de Roblox hesabınızı oluşturma ve kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlamanıza yardımcı olur. Roblox ile ilgili daha fazla bilgi talep ederseniz yorumlardan bize ulaşın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

HaberRol Oyunu

Enotria: The Last Song, 19 Eylül'de piyasaya sürülecek

HaberRol Oyunu

BioWare, Dragon Age'ın Devamını Yepyeni Bir İsimle Tanıttı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Steam’deki Bitcoin İşlemlerinin %50’sinden Fazlası Şüpheli