Lost Ark

Lost Ark geliştiricileri, P2W ile ilgili artan endişelere cevap verdi

Amazon ve Smilegate, topluluğunda oyunun “kazanmak için öde” “(pay to win / p2w) hissetmeye başladığına dair artan endişelerin ardından Lost Ark oyuncularıyla bir mesaj paylaştı. “Lost Ark’ı batıda yayınlamak, Amazon Games ve Smilegate RPG’de bizim için harika, alçakgönüllü ve harika bir öğrenme deneyimi oldu. Yolculuğumuz geç saatlerde, yaratıcı problem çözme, birlikte oynamak için batılı sunuculara atlama ve şimdi gelecek şeylere bakma ile doluydu. Oyuncularımızın geri bildirimlerinden öğrenmeye ve verileri incelemeye devam ederken, hedefimizi şu şekilde belirledik: geliştiriciler, oyuncularımıza karşı şeffaf (bazen acımasızca) kalmak için çok çabalıyor”

Argos, Mart güncellemesinde eklenen bir Lost Ark patronudur ve oyuncuların Abyss Raid’e girdiklerinde onu yenmeleri gerekir. Ancak Amazon ve Smilegate, birden fazla oyuncunun Argos’un Mart sürümüyle ilgili endişelerini dile getirdiğini açıkladı. Amazon ve Smilegate, oyuncuların büyük bir bölümünün henüz 3. Aşamayı tamamlamadığını ve bu nedenle genel geri bildirim, Lost Ark’ın “P2W” hissetmeye başladığı yönündeydi. Geliştiriciler, “Oyuncuların 1370 tier seviyesine ulaşma arayışlarında acele etmelerini asla istemedik” dedi.” Başlangıçta Argos’un hazır olmasını düşündük, ancak Abyss Raid’i, Lost Ark’ın Batı versiyonunda henüz piyasaya sürülmemiş oyun sonu etkinlikleri arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olan önemli bir basamak olarak gördük”.

Amazon ve Smilegate, Smilegate’in önceki lansmanlarından elde edilen verileri, oyuncu ilerlemesini fazla tahmin etmenin nedeni olarak göstererek, Mart güncellemelerini oyunun çıkışından çok kısa bir süre sonra yayınlamakla hata yaptıklarını kabul etmeye devam ediyor. Amazon ve Smilegate, Lost Ark’ın piyasaya sürülmesiyle aşırı heyecanlandıklarını kabul ettiler ve topluluğu içinde yarattığı karışıklık için özür dilediler. “Birlikte öğrenmeye ve yol haritamızı güncellemeye devam ederken topluluktan gördüğümüz sabır ve desteği takdir ediyoruz.” Şimdi, Lost Ark ekibi, oyuncunun “şu anda oyunda bulunan içerikle” ilerlemesine yardımcı olacak bir güncellemeye odaklanacak ve bunun kendileri için “yeni oyun sonu içeriğini” çok hızlı bir şekilde yayınlamaktan daha önemli olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, gelecekte yeni oyun sonu içeriği gelmeye devam edecek. “Oyun sonu içeriği tanıtılacak, ancak oyuncular kendi hızlarında ilerlemeye devam etmeli. “Amacımız, daha yüksek seviyede olsa bile oyunculara eğlenceli içerik sağlamak ve oyuncuları asla ilerlemek için ödeme yapmaları gerektiği konusunda baskı hissettirmemek.” Buna ek olarak, Lost Ark ekibi hayranlara gelecekte oyuna daha fazla görünüm ve sınıfın geleceğini garanti etti. Ancak Amazon, oyunculardan sabırlı olmalarını istiyor ve bu hafta stüdyoda Smilegate RPG ile üzerinde çalıştığımız yaklaşan yol haritasında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Amazon ve Smilegate’den gelen mesajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Mart ayının başlarında Amazon, Lost Ark’ın 20 milyon küresel kullanıcıyı geçtiğini ve lansmanından sadece üç gün sonra topluluğuna 4,7 milyondan fazla oyuncunun katıldığını açıkladı. Bu etkileyici rakamlar ayrıca Lost Ark’ın Steam’in eş zamanlı olarak oynanan en büyük ikinci oyunu olduğunu ve sadece PUBG’nin önünde olduğunu gördü.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed Odyssey’de karakterinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?