PlaystationRehber

PS5 Hata Kodları

PS5 hata kodları, ne anlama geldiği ve nasıl düzeltileceği konusundaki bu rehberimizi mutlaka sonuna kadar okuyun. İstenmeyen bir PS5 hata koduyla karşılaştıysanız, bundan sonra yapmanız gereken şeyi aşağıda anlattım.

PS5 hata kodları kimsenin görmek istemediği bir şeydir – bu değerli konsola çok para harcadıysanız, biraz çöküş yaşadığını görmek endişe vericidir. Ama belki de o kadar da kötü değil – bir hata kodu çoğu zaman düzeltilebilir veya basit bir şekilde çözülebilir. Bilmeniz gereken PS5 hata kodlarının sayısı nispeten azdır, bu iyiye işaret, ancak yine de hepsini, ne anlama geldiklerini, olası hata kodu düzeltmelerini ve PS5’inizin her zaman doğru çalışmasını nasıl sağlayabileceğinizi açıklayacağız. Böylece oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

PS5 error code CE-108862-5

“Sunucuya bağlanılamıyor.”

Bu, başka bir bağlantı hatası mesajıdır, ancak bu sefer muhtemelen oynadığınız oyunun sunucularıyla ilgilidir. Yukarıda bağlantısı verilen PlayStation Network durum sayfası her şeyin şu anda çalıştığını onaylıyorsa, belirli bir sorun olup olmadığını görmek için oyun geliştiricisinin web sitesini veya sosyal medya kanallarını kontrol edin. Yine, bu muhtemelen geçici bir bağlantı hatasıdır, bu nedenle sorunu çözemezseniz bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin.

PS5 error code CE-109506-1

PS5 hata kodu CE-109506-1, PSN sunucularımızda görünüşte kötü bir hikayede belirtildiği gibi, oyuncuların PSN’ye bağlanmasını engelliyor, ancak şu an itibariyle, kodun bir düzeltmesinin veya hatta bir nedeninin farkında değiliz. Sony’nin web sitesini baştan sona aradık ve orada konuyla ilgili bir bilgi kırıntısı bile bulamadık, bu nedenle muhtemelen rastgele ortaya çıkan bir sorun. Bu yazı yazılırken, PlayStation sorunu henüz kabul etmedi, ancak ne kadar yaygın göründüğü göz önüne alındığında, bu durumun yakında değişmesi muhtemel.

PS5 error code CE-105799-1 / CE-113212-0

“Sunucuya bağlanılamıyor.”

Bunlar PSN bağlantı hata mesajıdır, bu nedenle yapılacak ilk şey, her şeyin yolunda ve çalışır durumda olduğundan emin olmak için PlayStation Network durum sayfasını kontrol etmektir. Devam eden bir bakım veya kesinti yoksa, PS5’inizi yeniden başlatın ve kablosuz bağlantı ayarlarınızı yeniden yapılandırın, yönlendiricinizin kapsama alanı içinde olup olmadığını kontrol edin veya mümkünse kablolu bir bağlantıya geçin. Sorun devam ederse, modeminizi ve yönlendiricinizi 5 dakika kapatın, ardından yeniden başlatın ve varsa yönlendiricinizin donanım yazılımını güncelleyin. Sorun hala çözülmediyse, geçici bir bağlantı hatası olabilir, bu yüzden bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin.

PS5 error code CE-107520-5 / CE-108889-4

“Lütfen en son sistem yazılımını yükleyin.”

Bu PS5 hata kodu, sistem yazılımınızın güncel olmadığı anlamına gelir, bu nedenle internete bağlanın ve en son sürüme güncellemek için talimatları izleyin. Konsolunuzu çevrimiçi olarak bağlayamıyorsanız, en son sistem yazılımını bir bilgisayar aracılığıyla bir USB sürücüsüne indirip yükleyebilir veya bir oyun diski kullanarak güncelleyebilirsiniz. Bu işlem hakkında daha fazla bilgi için resmi PS5 Sistem Yazılımı Güncelleme sitesine bakın.

PS5 error code NP-102955-2

“Hesap bilgileri yanlış.”

Bu PS5 hata kodunu alıyorsanız, sağladığınız PlayStation Network hesabı oturum açma bilgileri Sony’nin tuttuğu kayıtlarla eşleşmiyor. Doğru e-posta adresini ve parolayı (büyük/küçük harf duyarlı) girdiğinizi iki kez kontrol edin ve girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan eminseniz parolanızı sıfırlamak için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir.

PS5 error code CE-108255-1

“Bu oyun veya uygulamada bir şeyler ters gitti.”

Birkaç oyuncu bu PS5 hata kodunu alıyor ve ne yazık ki ilk tahmin kulağa pek iyi gelmiyor. Bazıları bunu belirli bir PS5 oyunuyla alırken, diğerleri denedikleri her PS5 başlığında hatayı alıyor. Sony konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da, birkaç kişi müşteri hizmetleriyle görüştüklerini ve donanımlarını değiştirmeleri için iade etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirildiğini bildiriyor. Bu hatayı alıyorsanız ve hata devam ederse daha fazla ayrıntı için PlayStation müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir.

Diğer PS5 hata kodları

Karşılaştığınız belirli PS5 hata kodu burada listelenmemişse, destek için başvurabileceğiniz başka kaynaklar da vardır. Reddit PlayStation Topluluk Destek Ekibi şu anda bu PlayStation Hata Kodu Veritabanını çok çeşitli sorunları kapsayacak şekilde oluşturuyor veya mevcut bir destek makalesi olup olmadığını görmek için PlayStation Destek sitesinde hata kodunu arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Switch

Nintendo Switch Konsolunuzu Tablete Dönüştürme

KonsolRehberXbox

Xbox One'da Nasıl Daha Fazla Depolama Alanı Açılır?

KonsolRehberXbox

Xbox Hata Kodu 0x87e11838 Çözüm

Spor Oyunları

PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22'yi Beraber Oynayabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22’yi Beraber Oynayabilecek