Fortnite

iPhone’da Fortnite Oynama (2022)

Epic Games ve Microsoft arasındaki ortaklık sayesinde, iPhone kullanıcıları Fortnite oynamanın kolay bir yolunu buluyor. Geçmişteki davalar ve yaşananlar nedeniyle, Epic Games ve Apple arası oldukça soğuk ve şuan App Store’da Fortnite, bildiğiniz üzere yok. Peki o halde iPhone cihazınızdan Fortnite Mobile’a nasıl erişeceksiniz? Bu rehberimizde iPhone üzerinde Fortnite oynamanız için bir yol gösteriyoruz.

Fortnite adlı mega battle royale oyunu, bir süredir Apple’ın App Store’unda kullanılamıyor ve Nvidia’nın GeForce Now hizmetini kullanmadıkça iPhone ve iPad kullanıcıları için erişilemez hale geliyor. Ancak, 5 Mayıs’tan itibaren iPhone kullanıcıları Fortnite’a kolayca giriş yapmanın ve ücretsiz olarak oynamanın yeni bir yolunu bulacak ve bu App Store üzerinden değil.

Fortnite geliştiricisi/yayıncısı Epic Games ve Microsoft arasındaki yeni ortaklık sayesinde, insanlar artık Fortnite’a Xbox Cloud Gaming üzerinden erişebilir. Hâlâ beta sürümünde olmasına rağmen, Xbox’ın Bulut Oyun hizmeti, oyuncuların bulut üzerinden tonlarca oyun yayınlaması için harika bir yoldur. Ancak, sorunsuz çalışması için sabit ve hızlı bir internet bağlantısı gerektirir. Bulutta oyun oynarken her zaman biraz gecikme olacaktır, ancak internet ne kadar iyi olursa kalite de o kadar iyi olur.

iPhone’da Fortnite Nasıl Oynanır?

Oyuncuların ihtiyaç duyacağı ilk şey kendi Microsoft hesaplarıdır. İhtiyaç duyacakları ikinci şey, güvenilir bir internet bağlantısına sahip bir iPhone (veya PC/Mac) –ve hepsi bu kadar. Oyuncular, Microsoft’un bulut hizmeti aracılığıyla sunulan diğer oyunlara erişmek istemedikçe, Xbox Game Pass abonesi olmaları gerekmez.

Fortnite oyuncuları aynı zamanda iPhone’larındaki dokunmatik kontrollerden de yararlanabilirler, böylece bir kumanda bağlamaya da gerek kalmaz.

Şimdi, bu bağlantıya tıklayarak Safari’deki bulut oyun sitesine gidin. Oyuncular tarayıcıları aracılığıyla siteye girdikten sonra, araç çubuğundaki ok yukarıyı gösteren kare simgeye tıklayın ve “Ana Ekrana Ekle”yi seçin. Artık Cloud Gaming “uygulaması” telefonunuzda olduğuna göre, devam edin ve başlatın ve ardından Microsoft hesabınızda oturum açmak için sonraki istemleri izleyin.

Fortnite başladığında, oyuncular isterlerse Epic Games hesaplarını bağlayabilirler. Aksi takdirde, şimdilik atlanabilir ve oyuncular biraz Zafer Döngüsü almaya başlamak için Fortnite’a atlayabilir.

Fortnite Mobil, PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Warzone

Warzone 2 Sezon 2 Güncellemesinde Loot Sisteminde Önemli Değişiklikler Olacak

Battle RoyaleFree Fire

Free Fire, yeni yılda Elite Pass'ı Booyah Pass ile değiştiriyor

RehberWarzone

Warzone 2.0 Silahları Düzenleme Geliştirme

Apex LegendsBattle RoyaleFortnite

Apex Legends vs Fortnite 5 Fark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PlayStation ve Xbox Sahipleri FIFA 22’yi Beraber Oynayabilecek