League of Legends

League of Legends Neden Çok Popüler?

LoL’ün popülaritesinin birincil nedeni erişilebilirliğidir. League of Legends, başarıya ücretsiz oynanabilen bir model sunan ilk video oyunlarından biridir. Oyunu herhangi bir fiyat etiketi olmadan piyasaya sürdüler. Bunun yerine şirket, estetik dışında oyun içi hiçbir fayda sağlamayan kozmetikler aracılığıyla para kazandı. O zamanlar sadece MMO oyunlarında kullanılan bir modeldi ve o zaman bile uç bir fikirdi.

Bu, ücretsiz bir deneyim olduğundan oynamak için League of Legends’a giren büyük bir oyuncu patlamasına yol açtı. Sadece bu da değil, daha fazla insan oynamaya başladıkça, daha fazla ilgili taraf ortaya çıktı. Çok geçmeden hemen herkes oyunu oynuyor ya da en azından deniyordu.

League of Legends e-Spor açısından da çok popüler

Espor açısından ününün nedeni oyunun rekabetçi doğasıdır. Bir strateji ve beceri testinde beş oyuncuya karşı beş oyuncudan oluşan bir ekibiniz var. Birçok oyuncu, oyundaki en yüksek sıralamaya ulaşıp ulaşamayacaklarını görmek istiyor ve zirveye doğru ilerlemeye başlıyor. O zaman bile, çok az insan ona ulaşabiliyordu.

League of Legends hem oynanıyor hem izleniyor

League of Legends, oynaması ve izlemesi eğlenceli bir video oyunu örneğidir. İnsanların e-spor yönünü sevmesinin nedeni, üst düzey profesyonel oyuncularla da olsa oyunu oynamanın heyecanını hala yaşıyor olmanızdır. Sıradan oyuncular veya oyunu oynamayı bırakanlar bile favori takımlarının maçlarını izlemek için zaman ayırır.

League of Legends Turnuvaları gerçekten geniş çaplı ve etkileyici

Espordaki popülaritesinin bir başka nedeni de belirli bölgelere odaklanması. LoL, farklı alanlardan yetenekler toplamak ve onları karşı karşıya getirmek için dünya çapında turnuvalara sponsor oldu. Bu alanlardan bazıları şunlardır:

  • Avrupa
  • Güney Kore
  • Çin
  • Kuzey Amerika
  • Güney Amerika
  • Asya Pasifik

Yerel takımlara sahip olmak, oyuncuları aralarında en iyilerini desteklemek için toplamaya yardımcı olan bir topluluk hissi yaratır. Sadece bu değil, ortamlar da adayların daha fazla fırsata sahip olduğu alışılmadık bir dinamik oluşturuyor.

Örneğin, Güney Kore her zaman video oyun endüstrisine çok önem veren bir ülke olmuştur. Sonuç olarak, League of Legends’taki en önemli yatırımlardan birine sahipler ve sponsorlar her zaman takımları işe almak istiyor. Ülkelerin büyük kazanmak için diğer bölgelerden en iyi yetenekleri işe almaya çalışacakları bir eğilim de var.

League of Legends Uluslar Arası Arena

Uluslararası rekabet her zaman LoL’ün ilgi çekici bir yönüdür. Doğal olarak en iyiler arasında bir rekabet olarak pazarlanır, çünkü yalnızca bölgelerden en iyi takımlar katılabilir. League of Legends iki uluslararası yarışmaya sahiptir:

  • Sezon Ortası Davetiyesi (MSI)
  • Dünya Şampiyonaları

MSI, daha çok en iyi takımların sezon ortasında gösterilmesi gibi davranıyor. Öte yandan, Dünya Şampiyonalarında en iyi olduklarını kanıtlayan takımlar var. Tüm Lig turnuvaları arasında en büyük ödül havuzuna sahiptir ve çok sayıda medya platformunda ağır özelliklere sahiptir.

Espor formatındaki bir gelişme, oyuncuların ve taraftarların diğer ülkelerden yıldızların daha fazla farkına varmasıdır. En dikkate değer örnek, başarıları sayesinde birçok kişinin en iyi LoL oyuncusu olduğunu düşünen Güney Kore’nin Faker’ı olabilir. Aynı zamanda ülkedeki en yüksek ücretli e-spor kişiliğidir.

Ayrıca, çok fazla dikkat çeken birçok gelecek vaat eden yıldız var. O zamanlar insanlar e-spor ve ilgili kariyerleri dikkate almıyorlardı. Bugün, bu sporcular dünyanın en iyi sporlarından bazılarına rakip olabilecek maaşlara sahipler.

Bu fenomen, insanların spor izlemeyi nasıl sevdiğine benzer. Kişi gelişigüzel basketbol veya futbol oynayabilir, ancak profesyonelleri izlerken farklı bir deneyimdir. Bir keyif, bir topluluk duygusu ve eğlence söz konusudur. League of Legends formülü doğru buluyor ve bu yüzden modern toplumdaki en kalıcı oyunlardan biri.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
League of Legends

Yeni League of Legends Oyunu Ortaya Çıkmış Olabilir

League of LegendsMoba

League of Legends Zor Bir Oyun Mu?

League of LegendsMoba

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

League of LegendsMoba

League of Legends Rakipleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant Ne Kadar İnternet Yer?