League of LegendsMoba

League of Legends Rakipleri

League of Legends vs Dota 2

League of Legends ve Dota 2, dünyanın en büyük MOBA oyunlarıdır. Ancak, bu iki oyun arasındaki oyuncu sayısındaki fark çok büyük. Dota 2’nin aylık yaklaşık 11 aktif kullanıcısı varken, League of Legends’ın aylık 115 milyon aktif kullanıcısı var, bu da League’i Dota 2’den yaklaşık 10 kat daha büyük kılıyor. Ayrıca, League of Legends’ın 2022’de günde yaklaşık 50 milyon aktif oyuncusu varken, sadece Dota 2 1 milyon günlük oyuncusu var.

League of Legends Minecraft’a Karşı

Minecraft, Twitch ve YouTube Gaming gibi birçok farklı oyun platformunda dünyanın en popüler video oyunudur. 2022’de Minecraft’ın oyuncu tabanı, League of Legends oyuncu tabanından “yalnızca” 55 milyon daha az olan 125 milyon aktif aylık oyuncuya yükseldi. Bu istatistikler, League of Legends’ın gerçekte ne kadar büyük olduğuna gerçekten iyi bir bakış açısı getiriyor.

League of Legends vs CS:GO

CSGO, dünyanın en büyük FPS oyunlarından biridir ve hala aylık sadece 26 Milyon oyuncuya sahiptir. League of Legends bundan neredeyse 100 Milyon daha fazlasına sahip!

Artık League of Legends’ın ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz ve umarım bu makale, League of Legends’ın küçük bir bağımsız şirket tarafından yapılan küçük bir bağımsız oyun olduğunu söyleyen arkadaşınızı ikna etmenize yardımcı olabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends Esports