League of LegendsMoba

League of Legends Zor Bir Oyun Mu?

League of Legends başladığınızda size kolay gelebilir ama giriş yapmak ve oynamak kolay, sonrasında yani liginiz yükseldiğinde ustalaşması gerçekten zor bir oyundur. Yani diyebiliriz ki League of Legends zor bir oyundur.

Riot Games, League of Legends için temelde zor bir oyun olduğunu ön plana çıkarmıyor, şirin, hızlı ve etkili kahramanlarla ön plana çıkmaya çalışıyor; ama bu ne kadar gerçek? League of Legends’ın zor bir oyun olduğunu açıkladıktan sonra bunun nedenlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu sayede League of Legends’in neden zor olduğunu da çok iyi anlayacaksınız.

League of Legends Neden Zor?

 1. League of Legends’ta seçebileceğiniz çok sayıda şampiyon var.
 2. PVP oynamadan önce biraz araştırma yapmalı ve şampiyonları anlamalısınız.
 3. Üç şerit vardır, Üst, Orta, Bot.
 4. Beş konum vardır: Üst, Orta, ADC (Saldırı Hasarı Taşıma), Destek ve Orman.
 5. ADC ve Destek alt şeritte, Mid orta şeritte, Üst üst şeritte, Jungler ormanda dolaşıp para kazanmak için canavarları öldürüyor.
 6. Her Şampiyonun güçlü olması için Rünlere ihtiyacı vardır, bu nedenle bir şampiyon için iyi bir rün sayfası seçmek çok önemlidir. Ayrıca oyun sırasında (şeritinizden üsse döndüğünüzde) hangi eşyaları satın almanız gerektiği konusunda da iyi bir seçim yapmalısınız.
 7. Para kazanmak için minyonları öldürdüğünüzden emin olun, son vuruşları yapın, yani bir minyona otomatik saldırınız (temel saldırı) veya yeteneğinizle vurduğunuzda, minyon sizin tarafınızdan öldürülür, aksi takdirde para kazanamazsınız. .
 8. Eğer ormanda oynuyorsanız, Smite sihirdar büyüsü yapmalısınız.
 9. Düşmanınızın öldürdüğü minyonların sayısını görmek için Sekme tuşunu basılı tutun ve öldürdüğünüz minyonlarla karşılaştırın, bu şekilde önde mi yoksa geride mi olduğunuzu bileceksiniz.
 10. Bilgisayara karşı 1v1 özel oyun (başlangıç ​​botu veya orta seviye bot) oynamak isteyebilirsiniz, ardından birini davet edebilir ve ona karşı oynayabilirsiniz.

Aslına bakarsanız Riot Games, yukarıda yazılan tüm maddeleri oyunun ne kadar zengin bir içeriğe sahip olduğunu göstermek için ön plana çıkarabilir. Ama bu kadar içeriği anlayıp oyun içinde tercih yaparak uygulayabilmek gerçekten bir çok oyuncu için zor bir durum.

Basit Bir Şekilde League of Legends Oynama

 1. İlk önce oynayacağınız yeri seçersiniz.
 2. Sonra orada oynamaya uygun bir kahraman seçersiniz.
 3. Kahramanla ilgili neredeyse herşeyi bilmek zorundasınız.
 4. O kadar kahraman arasından bunu yapmak zor olacaktır.
 5. Sonra oyun tarzınıza göre o kahraman için en uygun eşyaları seçersiniz.
 6. Rakiple mücadele edersiniz.

6 maddede basit bir şekilde sıraladık ama işler her zaman bu kadar basit ilerlemiyor. Bütün kahramanları bilenler, onlarla oynayabilenler elbette ki League of Legends’ın kolay olduğunu düşünebilir ama bu azınlık bir kesimdir. Yani çoğu kişinin bütün kahramanları tanıması mümkün değil. Bunun zorluğu onunla oyuna girmenizde değildir, rakibiniz bilmediğiniz bir karakteri seçtiğinde de işiniz zor olacaktır.

Temelde League of Legends’ın zorluğunu oynanış değil, içeriğin çok olması belirliyor. Bu zorluğu aşmak için de daha çok alıştırma yapmak ve oyunu çeşitli kahramanlarla oynamak gerekiyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends Rakipleri