RehberSteam

Steam Mobil Uygulamasından Steam Kodu Ekleme

Steam anahtarları ve kodları mobilde ve uygulamada nasıl kullanılır? Yani elinizde bir oyununun Steam sürümünün lisans anahtarı varsa ve o anda bilgisayara erişiminiz yoksa (oldukça güzel bir senaryo) Steam’in telefon uygulamasından oyun anahtarını kütüphanenize ekleyip ekleyemediğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi size nasıl yapıldığını detaylı olarak aktaracağız. Steam uygulamasına ek olarak, artık nerede olursanız olun, ihtiyacınız olan Steam işlevlerinin çoğuna doğrudan telefonunuzdan ulaşabilirsiniz. Ancak kodları kullanmak hala bir sorun teşkil ediyor.

Hareket halindeyken bir oyun veya cüzdan kodunu kullanmanız gerekiyorsa, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, kendinizi tekrar tekrar Steam uygulamasına bakarken bulmuş olabilirsiniz. Artık arama çünkü cevaplar bizde. Steam için bir cüzdan kodunu veya oyun kodunu etkinleştirmeniz gereksin, nerede olursanız olun bunu yapmak için bu kılavuzu takip edebilirsiniz.

Uygulama içinde cüzdan kodlarını kullanma

Steam uygulamanızda kodları kullanmak için gizli bir seçenek vardır, ancak ne yazık ki bu yalnızca cüzdan yüklemeleri ve ön ödemeli kartlar için geçerlidir.

Oyun lisans kodları yani oyunlar Steam telefon uygulamasından kütüphanenize eklenemiyor. (En azından bu yazının yazıldığı tarihte böyle bir özellik yok. Bana güvenin çok araştırdım. Belki ilerde bu özellik eklenir.)

Bu, eve geldiğinizde indirmek için uygulama aracılığıyla oyun kodlarını kullanmayacağınız anlamına gelir, ancak ön ödemeli kodlarla bu tamamen mümkündür. İşte nasıl…

  1. Steam uygulamasını açın
  2. Menüden “Mağaza” yı seçin
  3. Mağaza açılır menüsünden “Hesap Ayrıntıları”nı seçin
  4. Cüzdan bakiyeniz hakkında, Mağaza ve Satın Alma Geçmişi başlığının altında “+ Steam Cüzdanınıza para ekleyin” yazan bir bağlantı var buraya tıklayın
  5. Mevcut Cüzdan bakiyenizin altında “Steam Hediye Kartı veya Cüzdan Kodu Kullanın” yazan bir bağlantı var buraya tıklayın
  6. Kodunuzu kutuya girin ve Devam’ı tıklayın.

Her şey bitmiş olmalı ve ön ödemeli kart Cüzdan Bakiyenize uygulanmalıdır. Steam Mobil Uygulamasından Steam Kodu Ekleme resimli anlatım için hemen aşağıdaki galerimizi ziyaret edin. Zira Steam telefon uygulaması bu yazı yazılırken hala İngilizce’ydi. Yani değişmediyse, bilmeyenler için işler biraz daha da zorlaşabilir.

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends Rakipleri