Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Para Birimleri

Genshin Impact rehberimizin bu sayfasında, Genshin Impact’te bulunan para birimleri, bunları nasıl edinebileceğiniz ve onlar ile ne satın alabileceğiniz hakkında biraz bilgi edineceksiniz.

Genshin Impact’te çeşitli görevler gerçekleştirerek ve karakterleri seviyelendirerek, çeşitli para birimleri de dahil olmak üzere her zamankinden daha iyi ve daha iyi ödüller alacaksınız. Peki bunlar ne işe yarıyor? Özellikle Genshin Impact oyununa yeni başlayanlar kazandığı oyun içi paralarla ne yapacağını bilmezse yanlış yönde harcama yapabilir. Bu ileri oyun seviyelerinde sizi sıkıntıya sokabilir.

Genshin Impact oyununda bulabileceğiniz para birimlerini aşağıda listeledik ve açıkladık.

  • Mora
  • Köken Taşı
  • Başlangıç Kristali
  • Sahipsiz Yıldız Tozu ve Sahipsiz Yıldız Parıltısı
  • Yazgı Taşı ve Buluşma Yazgısı
  • Anemo ve Geo Sigil

Mora

Mora, Genshin Impact’teki en yaygın para birimidir. Satıcılardan standart öğeler satın alabileceğiniz, yeni öğeler oluşturabileceğiniz ve hatta karakterinizi geliştirebileceğiniz altındır. Mora, görevleri tamamladığı, sandıkları açtığı veya rakiplerini yendiğiniz zaman ödül olarak verilir. Eşya yapmak veya yemek için gerekli malzemeleri satın almak için Mora’yı kullanmak en iyisidir.

Köken Taşı

Primogemler (köken taşı) ikinci para birimidir ve birinci sınıf olarak kabul edilir. Ancak bu, onu elde etmenin yalnızca gerçek parayla satın almayı içerdiği anlamına gelmez. Köken Taşı, daha güçlü rakipleri öldürmek, ışınlanmaları veya Yedi Heykellerini etkinleştirmek, görevleri tamamlamak, oyun içi başarılar kazanmak, bazen normal sandıklardan düşmek gibi çeşitli şekillerde elde edilebilir. Alacağınız miktarlar çok büyük değil ama normal yollarla almanız mümkün. Köken Taşı olabildiğince çabuk erişmek istiyorsanız, onları almak için gerçek para harcayabilirsiniz. Köken Taşıları Aylık Kart satın alınarak ve Battle Pass’te de edinilebilir. Köken Taşılarını Orijinal Reçineyi eski haline getirmek için ve daha güçlü nesneler/karakterler elde etmek için Dileklerde harcamak en iyisidir.

Başlangıç Kristali

Genesis Crystal, yalnızca gerçek parayla kullanılabilen başka bir premium para birimidir. Başlangıç Kristali Köken Taşı ile 1’e 1 oranında takas edebilirsiniz. Bir Başlangıç Paketi satın alarak 300 Genesis Crystal alırsınız – bunları Primogem ve Primogem ile Wishes karşılığında değiştirebilirsiniz.

Sahipsiz Yıldız Tozu ve Sahipsiz Yıldız Pırıltısı

Sahipsiz Yıldız Tozu Dilekleri gerçekleştirirken kazandığımız para birimidir. Çoğunu, örneğin karakterin bir kopyasını aldığımızda elde ederiz. Sahipsiz Yıldız Parıltısı daha prestijli bir para birimidir ve bu nedenle Sahipsiz Yıldız Tozu’ndan daha azını alırız. Her iki para birimi de mağazada harcanır – ikisi de gerçekten ilginç öğelerle değiştirilebilir. Karakterleri onlar için bile satın alabilirsiniz, ancak Sahipsiz Yıldız Parıltısı oyuncu 20. AR’ye (Macera Seviyesi) ulaşana kadar tutmak daha iyidir. Bu para birimi, 4 yıldızlı öğeler satın almanızı sağlayarak onları zindanlarda toplamak için harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Yazgı Taşı ve Buluşma Yazgısı

Kader Dilekleri tamamlamak için kullanılır. Her iki Kader türü de aynı amaca hizmet eder, ancak Wish’te bulunan bannera bağlı olarak, farklı karakterler için belirli bir Kader türü kullanılabilir. Örneğin, Jean ve Diluc’u kazanmak için daha büyük bir şans sunan Wanderlust Invocation sancağı, oyuncunun Acquiant Fate’i feda etmesini gerektirir. Diğer pankartlar, örneğin Intertwined Fate’in serbest bırakılmasını gerektirir.

Anemo ve Geo Sigil

Anemo ve Geo Sigil, Yedi Heykeli – Anemo ve Yedi Heykeli – Geo yükseltilirken elde edilebilecek bir para birimidir. Anemo heykelleri Mondstadt bölgesinde, Geo heykelleri ise Liyue bölgesinde bulunabilir. Belirli bir bölgede kasa açarken de bu para birimini alma şansınız var. Genellikle büyük şehirlerde bulunan hediyelik eşya dükkanlarında harcayabilirsiniz. Anemo ve Geo Sigil için, Memory of Roving Gales gibi karakterin yeteneklerini geliştirmek için malzemeler veya karakteri daha yüksek seviyelere yükseltmek için gereken diğer malzemeler satın almaya değer.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Genshin Impact C ve D Tier Karakterler