Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 “Error Code 15 600P 7A” Nasıl Çözülür?

Battlefield 2042’deki 15 600P 7A hata kodundan kurtulmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz. Bu sorun, bu oyundaki ünlü ‘Hata Kodu 15 1305p’ ile benzerlik göstermektedir. Bu hata kodu, sistemimizin sunuculara uygun bir şekilde erişememesi nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumun birden fazla nedeni olabilir ve hepsini düzeltmek için çözümler sunacağız. Aşağıda denemeniz gereken tüm olası çözümleri bulabilirsiniz.

Aşağıda konuyla ilgili bir sürü çözümü bulabileceğinizden eminiz. Hiç bir çözüm işe yaramıyorsa lütfen yorumlardan bize ulaşarak durumu bize bildirin. Şimdi Battlefield 2042 “Error Code 15 600P 7A” Nasıl Çözülür konusuna başlıyoruz.

  1. Sunucu Sorunları: Bu hata kodu, sunucularda bir sorun olduğunda ortaya çıkabilir. Bu nedenle, oyunu oynamaya çalıştığınızda sunucuların çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Sunucuların çevrimiçi olup olmadığını kontrol etmek için, resmi Battlefield 2042 Twitter hesabını ve diğer sosyal medya hesaplarını takip edin.
  2. Bağlantı Sorunları: Bu hata kodu, internet bağlantısı sorunları nedeniyle ortaya çıkabilir. İnternet bağlantınızın sorunsuz çalıştığından emin olmak için modeminizi yeniden başlatmayı ve Wi-Fi bağlantınızı kontrol etmeyi deneyin.
  3. Firewall Ayarları: Bazı durumlarda, bu hata kodu, güvenlik duvarı ayarlarınızın oyunun doğru bir şekilde çalışmasına izin vermemesi nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu nedenle, güvenlik duvarı ayarlarınızı kontrol edin ve Battlefield 2042’nin doğru bir şekilde çalışmasına izin veren gerekli portları açtığınızdan emin olun.
  4. Oyun Güncellemeleri: Bu hata kodu, oyunun güncel olmadığı zamanlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle, oyunun en son güncellemelerinin yüklendiğinden emin olun.

Umarım bu çözümlerden biri, 15 600P 7A hatasından kurtulmanıza yardımcı olur.

Daha fazlasını da aşağıda yazıyoruz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Aptalca gelebilir ama birçok kez, kötü internet bağlantısı temel sorundur. Bu nedenle, Battlefield 2042’yi tekrar başlatmadan önce yönlendiricinizi ve cihazınızı yeniden başlatmanız önerilir.

Ağ Sürücülerinizi Güncelleyin

Eski sürücülerin, 15 600P 7A hata kodunun ortaya çıkmasına neden olma ihtimali vardır. Neyse ki, ağ sürücünüzü nasıl güncelleyebileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz:

Arama çubuğundan Cihaz Yöneticisi’ni arayın. Burada, Ağ Adaptörleri’ne gidin ve çift tıklayın. Daha da ileri giderek, ağ adaptörünüze sağ tıklayarak güncelleyin. Bu işlem, 15 600P 7A hata kodunu çözecektir.

Battlefield 2042’yi Onarın

  1. Steam’de: Steam Kitaplığı’na gidin ve Battlefield 2042’ye sağ tıklayın. Daha sonra, Özellikler’e tıklayın > Yerel Dosyalar sekmesine gidin. Oradan, Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula’ya tıklayarak oyunu onarabilirsiniz.
  2. EA Uygulaması’nda: EA Uygulaması’ndaki Koleksiyon Menüsü’ne gidin. Daha ileri giderek, 3 noktaya tıklayın ve Onar’ı seçin.

Antivirüs ve Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakın

Bazı durumlarda, antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımları nedeniyle oyun sunucularına doğru bir şekilde bağlanamazsınız. İşte onları nasıl devre dışı bıracağınız:

(Sizin için kullanılan antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımlarını devre dışı bırakın)

Windows Ayarları’na gidin ve Güncelleme ve Güvenlik seçeneğine tıklayın. Oradan, Windows Güvenliği’ne tıklayın > Virüs ve Tehdit Korumaları’na gidin. Şimdi, devre dışı bırakmak için Ayarları Yönet’e tıklayın. Eğer hala 15 600P 7A hata kodunu düzeltmezse, EA Destek Web sitesine başvurabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberSavaş Oyunları

World of Warships, Neden Oynamalısın ya da Neden Oynamamalısın?

COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 kaç saatte biter?

COD: Modern WarfareSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Modern Warfare 2 Status Installing Yükleme Ekranında Kalma Sorunu Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Wo Long: Fallen Dynasty’de Kaç Bölüm Var ve Bitirmesi Ne Kadar Sürüyor?