Battlefield 2042

Battlefield 2042, tüm serinin ücretsiz oynanmasına neden olabilir

Oyunun düşük performansından sonra EA’nın “tüm seçenekleri gözden geçirdiği” bildiriliyor. Battlefield 2042’nin hayal kırıklığı yaratan performansı, EA’yı seriyi gelecekte ücretsiz oynanabilir hale getirmeye teşvik edebilir. Yakın tarihli bir tweet’te, bilinen Battlefield sızıntılarıyla ünlü twitter kullanıcısı Tom Henderson, geliştiricinin “Battlefield 2042’nin performansından çok hayal kırıklığına uğradığını” söyledi. Sonuç olarak şirketin Battlefield serisinin geleceği için “tüm seçeneklere baktığı” söyleniyor. Henderson’a göre, buna “Ücretsiz Oynama’ya bir ölçüde bakmak” da dahildir.

Battlefield 2042 oyuncular tarafından çok kötü karşılandı. Steam’de Battlefield 2042 için yapılan incelemelerin yalnızca %32’si olumlu ve performans, silah sesleri ve çok sayıda hatayla ilgili endişeler dile getirildi. Bu sayısız sorunun oyuncu sayılarına yansıdığı görülüyor; sunucu popülasyonları başka bir endişe kaynağı ve SteamCharts’a göre, 2018’in Battlefield 5’ini yeni sürümden daha fazla Battlefield hayranı oynuyor.

Bunu akılda tutarak, EA’nın bariz hayal kırıklığı özellikle şaşırtıcı değil, ancak amiral gemisi nişancı oyununu ne kadar sarsmaya hazır olacağı henüz görülmedi. Oynaması ücretsiz önemli bir düzenleme olacaktır, ancak masada hala bir dizi başka seçenek var ve bunun yanında EA ile DICE ne planlamış olursa olsun, bu tartışmaların meyvelerini görmemiz muhtemelen birkaç yıl alacak. Geleneksel Battlefield geliştirme döngüleri yaklaşık iki veya üç yıl sürer ve önemli bir formül değişikliği, serinin bir sonraki çıkışı için daha da uzun süre bekleyeceğimiz anlamına gelebilir.

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 "Error Code 15 600P 7A" Nasıl Çözülür?

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

Battlefield 2042

Battlefield 2042 3.3 Güncellemesi Skor Tablosu, yeni paket ve daha fazlasını ekliyor

Battlefield 2042

Battlefield 2042'deki hayal kırıklığının suçu Halo Infinite ve COVID-19 olarak belirlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Microsoft, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alıyor