Haber

Herkes Microsoft’un Activision’ı satın almasını durdurmak istiyor

Planlanan 68,7 milyar dolarlık anlaşma hakkında bazı kesimler endişeli.

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili birçok söylenti var. Öyle ki hem kamu hem de özel sektör tekelleşme riskini tartıştı. Özel taraflarca Microsoft’a karşı açılan en son antitröst davalarından biri, San Francisco’da Jacqueline Corley adlı bir federal yargıç tarafından reddedildi. Aşağıdaki açıklamada gereğini okuyabilirsiniz:

“Davacıların, birleşmenin ‘daha yüksek fiyatlara, daha az yeniliğe, daha az yaratıcılığa, daha az tüketici tercihine, azalan üretime ve diğer potansiyel rekabete aykırı etkilere’ neden olabileceği yönündeki genel iddiası yetersizdir”.

Davacılara, orijinal davalarındaki kusurları düzeltmeleri için 20 gün verildi. Bunun, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun anlaşmanın Haziran 2023’te sonuçlanması beklenmeden önce gerçekleşmesini engelleme girişimiyle hiçbir ilgisi yok.

ABD antitröst yasası, özel tüketicilerin hükümet eylemleri dışında birleşme ve devralmalara itiraz etmelerine izin verir. FTC’den önceki bir kanıtlayıcı duruşmanın Ağustos ayı başlarında yapılması planlanıyor.

Microsoft sözcüsü ve şirketin avukatları, yorum isteyen mesajlara hemen yanıt vermedi. Davacıların avukatı Joseph Saveri, Reuters’e, “hakimin daha fazla iddiada bulunmamız gerektiğini belirttiği tüm yolları ele almak” için “ek olgusal ayrıntılarla” değiştirilmiş bir dava sunmayı planladıklarını söyledi.

Corley, ihtiyati tedbir kararı verilip verilmeyeceği konusunda planlanmış bir duruşmayı iptal etti. 12 Nisan’da bir durum duruşması yapılacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonHaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Oyun Süresi Kaç Saat?

Destiny 2HaberNişancı Oyunu

Destiny 2'nin Gelecek Yılı Vampir Avı ve Sevilen Bir Konumu Oyuna Ekleyecek

Haber

Minecraft Netherite Kılıç Nasıl Yapılır?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Fortnite’ta Emerald Axe Nasıl Alınır?