RehberRol Oyunu

Hogwarts Legacy: Henrietta’nın Hazine Haritası Nasıl Bulunur?

Hogwarts Legacy’deki üçüncü hazine haritası Henrietta’nın haritasıdır. Bu rehberimizde, hem haritayı hem de hazineyi nasıl bulacağınızı çözerek göstereceğiz. Warner Bros. Games’in en yeni RPG’si Hogwarts Legacy, hızla 2023’ün en popüler oyunlarından biri haline geliyor. Artık tüm Harry Potter ve Wizarding World hayranları, bu güzel dünyayı istedikleri zaman keşfetmelerine olanak tanıyan oyunun keyfini çıkarabilir.

Keşfetmeye gelince, Hogwarts Legacy’de kesinlikle içerik eksikliği yoktur. Oyun içi zamanınızı toplanabilir şeyler arayarak, denemeler çözerek, canavarları besleyerek ve iksir yaparak ya da çok sayıda yan görev yaparak geçirmeyi tercih edin, bu oyunda asla sıkılmayacaksınız. Hogwarts Legacy’deki heyecan verici yan içerik aktivitelerinden biri, hazine haritaları bulmak ve hazinelerin nerede olduğunu araştırmak. Bu kılavuz, Henrietta’nın haritasından hazineyi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Henrietta’nın Hazine Haritası Nasıl Bulunur?

Bu hazine haritasını bulmak için, Poidsear Kalesi’ndeki floo alevine hızlı seyahat etmeli ve oradaki görev işaretçisini takip etmelisiniz. Konuma ulaştığınızda, haritayı bir çadırda almanızla görev başlayacak. Harita bazı kalıntıları, bir ejderha heykelini ve ateş ve buz büyülerinin kullanımını gösteriyor. Ayrıca, oyun içi haritanın alt-güney bölümünün aynısı olan, sitenin elle çizilmiş bir haritasını da görüntüleyebilirsiniz.

Hazine konumuna ulaşmanın en kolay yolu, Güney Clagmar Sahili alevine hızlı seyahat etmek ve batıdaki harabelere gitmektir. Tam konum için aşağıdaki haritayı kontrol edin.

Hazine konumuna ulaştıktan sonra, harabelerin altındaki bir mağara olan Herodiana’s Hideout’a girin. İçeri girdikten sonra, ilk kapıyı açmak için iki kutu alıp plakaların üzerine yerleştirmeniz gerekecek. Bir kutuda ateş sembolü, diğerinde ise buz sembolü vardır. Önünüzdeki kapının kilidini açmak için sandıkları plakalara getirdikten sonra, onları etkinleştirmek için uygun büyüleri kullanın.

Kapıyı açtıktan sonra, birkaç düşmanla karşılaşacağınız yan odaya geçin. Dövüşten sonra, bulmacayı çözmeye başlamak için odanın ortasındaki ejderha heykeline yaklaşın.

Bu bilmecenin çözümü oldukça basittir. Hazine haritası hangi mangalların yakılması ve hangilerinin söndürülmesi gerektiğini gösterir. Hassasiyet gerektiğinden, mangalları yakmak için Confringo’yu ve yanlış yananları söndürmek için Glacius‘u kullanın. Her şeyi doğru yaptıysanız, hazine kutusu heykelin arkasında görünmelidir.

Önceki iki hazine haritasında olduğu gibi hazine sandığını bulmanın ödülü, Treasure Seeker donanım setinden gelen eldivenler.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Ekipman Rehberi, Hangi Kahramana Hangi Ekipman Tipi Giydirilmeli?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Sons of the Forest Gold Mask Nerede Bulunur?