Hayatta KalmaRaftRehber

Raft: Patlayıcı Toz (Barut) Nasıl Elde Edilir?

Raft’ta patlayıcı toz bulmaya çalışıyor ve sorun mu yaşıyorsunuz? Bu rehber size yardımcı olabilir.

Barut, Raft’taki en kaçamak oyun sonu kaynaklarından biridir ve bu çok büyük bir sorundur, çünkü çiftlik hayvanlarını yakalamaya veya ayrıntılı havai fişek gösterileri yapmaya başlamak için en az birkaçına ihtiyacınız olacak, bu yüzden bu nadir kaynağı nasıl elde edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

Patlayıcı Toz elde etmek istiyorsanız, önce Patlayıcı Yapışkan madde almanız gerekecek ve neyse ki, düşük miktarlarda oldukça kolay bir şekilde bulunabiliyor. Ancak, Raft’taki her şeyde olduğu gibi, bu ateşli maddeyi yetiştirmek için mükemmel fırsatı beklemeniz gerekecek. Patlayıcı Yapışkan Maddeyi nasıl elde edebileceğinizi ve onu Patlayıcı Toza nasıl dönüştürebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Patlayıcı Yapışkan Madde Nasıl Elde Edilir?

Patlayıcı Tozun ana kaynağı, Patlayıcı Yapışkan Maddeyi bulup rafine etmektir. Bu jelatinimsi maddeyi daha büyük adalara dağılmış patlayan kirpi balıklarını öldürerek elde edebilirsiniz.

Bu kaba, yakıcı balıklar, Subnautica’nın sualtı dehşetine güzel bir selam niteliğindedir ve bir süredir Raft oynadıysanız, şüphesiz onlardan payınıza düşeni fazlasıyla almışsınızdır. Kıyıdan biraz daha uzaktaki derin suları doldurma eğilimindedirler ve çok yaklaşırsanız, suratınızda patlamadan önce yakına yüzerler.

Bu aşırı agresif balıkları öldürmek göründüğünden daha zor çünkü patlama şansı bulamadan önce onlara birden çok kez vurmanız gerekecek. Bir mızrak veya bir yay ile idare edebilirsiniz, ancak yaylar çok daha güvenilir bir seçenektir. Kirpi balığına odaklanırken onun için endişelenmenize gerek kalmaması için önceden köpekbalığını öldürmeyi veya dikkatini dağıtmayı unutmayın.

Patlayan bir kirpi balığını başarıyla öldürdükten sonra suda ters döner ve onu bir veya iki Patlayıcı Yapışkan madde karşılığında toplayabilirsiniz. Bu kesinlikle çalışmak için çok fazla yapışkan değil ve her ada bu balıklardan yalnızca sınırlı sayıda barındırıyor, bu yüzden bu yüzen bombaları avlamak için her fırsatı değerlendirin.

Patlayıcı Yapışkan Maddeyi Patlayıcı Toza Dönüştürmek

Bir avuç Patlayıcı Yapışkan maddeye sahip olduğunuzda, onu kullanabileceğiniz bir maddeye dönüştürmek için bir araca ihtiyacınız olacak. Daha önce Smelter’ı hiç kullanmadıysanız, oyundaki çeşitli öğeleri kurutmak veya eritmek için kullanılabilir.

Bunu yapmak için, makineye yakıt eklemek için elinde biraz Kalas ile İzabe Tezgahına bakmanız ve ardından elinizde eritmek istediğiniz öğeyle üstteki kase ile etkileşim kurmanız yeterlidir. Bu durumda, Patlayıcı Yapışkan Maddeyi üst kaseye koyabilirsiniz ve birkaç dakika sonra Patlayıcı Toza dönüşecektir.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Sons of the Forest Food Bunker Nerede Bulunur?