RaftRehber

Raft: Vine Goo Nasıl Bulunur?

Vine Goo, Raft’ta önemli bir öğedir ve oyunu daha da ilerletecek birkaç öğeyi yapmak için gereklidir ve oyuncuların bunu nasıl yapabileceği aşağıda açıklanmıştır.

Raft, dünyanın suyla kaplı olduğu varsayılan gelecekte geçen bir macera, keşif, hayatta kalma oyunudur ve asıl amaç hayatta kalmak, kaynakları toplamak ve oyuncuların hayatta kalabileceği bir sal inşa etmektir. İster yalnız ister bazı arkadaşlarla, oyuncular sadece amansız bir köpekbalığını savuşturmakla kalmaz, aynı zamanda yol boyunca sırları da ortaya çıkarır.

Kaynaklar, suda süzülürken oyunculara doğru yüzer, ancak bazı kaynaklara ulaşmak zor ve bazılarının stoklanması son derece önemlidir. Bu kaynaklardan biri, oyun boyunca birkaç önemli öğeyi oluşturmak için gerekli olan Vine Goo’dur. Bu kılavuz sadece Vine Goo’nun nasıl toplanacağını ve üretileceğini açıklamakla kalmayacak, aynı zamanda oyuncuların ellerinde önemli bir miktar olduğundan emin olabilmeleri için Vine Goo’nun ne için kullanıldığını da açıklayacaktır.

Vine Goo Nasıl Elde Edilir?

Raft’ta Vine Goo’yu oluşturmak için oyuncuların önce 4 Kalas, 6 Kuru Tuğla, 4 Hurda ve 6 Çivi gerektiren bir Dökümhane alması gerekecek. Dökümhaneyi yapmanın en zor kısmı, işlenmesi ne kadar uzun sürdüğü için muhtemelen Kuru Tuğlalar olacaktır. Oyuncuların bir Islak Tuğla oluşturmak için 2 Kum ve 2 Kil’e ihtiyacı olacak. Bu yapıldıktan sonra, Tuğlaları salın üzerine koyun ve tamamen kuruması için yaklaşık beş dakika bekletin.

Oyuncular Dökümhaneyi ürettikten sonra, Dökümhaneye yerleştirmek için Deniz Yosunu bulmaları ve Dökümhanenin yanmasını sağlamak için yeterli kalasları almaları gerekecek. Yosun su altında, genellikle Adaların yakınında bulunan uzun yosun bitkileri. Malzeme ayrıca bazı adaların yakınında bulunan sandıklarda veya oyuncular yeterince şanslıysa Ganimet Kutularında da bulunabilir.

Yosun topladıktan sonra, oyuncuların onu Smelter’a yerleştirmeleri gerekecek ve yaklaşık 45 saniye sonra Vine Goo alacaklar. Ayrıca, oyuncular Varuna Noktası yakınındaysa, Fener Balığı öldürmenin 0-2 Vine Goo düşürme şansı vardır.

Vine Goo Ne İçin Kullanılır?

Oyuncular Vine Goo’larına sahip olduklarında, hazırlamaları gereken ilk şey, malzemeyi daha fazla kullanmak için tüm tariflerin kilidini açacak olan Araştırma Tablosunda bir tane kullanmaktır. Oyuncuların bir Geri Dönüştürücüsü varsa, Ticaret Postası için para birimi olarak gerekli olan Çöp Küpünü almak için Vine Goo’yu oraya koyabilirler.

Ancak, Goo’dan tüm tarifleri almak isteyenler için, bunların hepsi öğeler ve oyuncuların bunu yapmak için ihtiyaç duyacakları şeyler.

Boş şişe

Bu, oyuncular yolculukları boyunca büyük bir adayı veya başka bir şeyi keşfetmeyi beklediklerinde çok önemlidir.

Oyuncular, yolculuklarında susuz kaldıklarından emin olmak için bu şişeyi suyla doldurabilir. 6 Plastik ve 4 Vine Goo gerektirir. Boş Bardağa inanılmaz bir yükseltme olan beş üniteye kadar su tutar.

Tencere

Olabildiğince erken sahip olunması gereken bir başka harika eşya olan Tencere, yemek pişirmek için kullanılır. Potun önceden belirlenmiş tarifleri vardır ve oyuncular bunları tükettiğinde bonus alırlar.

Tarifler, oyun başındaki sebzelerden oyun ortası malzemelere kadar değişen seviyelerde yiyecek içeren dört parça yiyecek alır. Bu öğe 6 Kalas, 6 Plastik, 2 Metal Külçe, 4 Vine Goo ve 1 Cıvata gerektirir. Önemli kazanç sağlayan ağır bir eşyadır.

Meyve sıkacağı

Pişirme Tenceresi gibi, Meyve Sıkacağı da içecek yapmak için kullanılır. Önceden belirlenmiş tarifler var ve oyuncular bunları tüketirken bonus alacaklar.

Aynı zamanda daha gelişmiş kaynaklara ihtiyaç duyan pahalı bir ürün. Oyuncular 6 Kalas, 6 Plastik, 1 cıvata, 4 Vine Goo ve 1 Devre Kartı’nı birleştirerek lezzetli meyve suyu oluşturabilirler.

Sweep Net

25 kullanım dayanıklılığı ile Arı Sürgünlerini yakalamak isteyenlerin ihtiyacı olan bu file. Neyse ki, sadece salıncaklarda değil, sadece Sürüler yakalandığında tükenir.

15 Kalas, 6 Halat, 2 Vine Goo ve 1 Cıvata gerektirir.

Temel Yay

Bu Yay, saldırıları savuşturmak için menzilli bir silah isteyenler için harika bir araçtır. Taş (10 hasar), Metal (15 hasar) veya Titanyum (20 hasar) gibi çeşitli Oklar atabilir.

Oyuncular düşmanı öldürürse veya ıskalarsa oklar geri alınabilir, ancak suda vurulduğunda bu farklı bir sürece girer. Yay 6 tahta, 4 Halat, 2 Vine Goo ve 1 Bolt gerektirir.

Oksijen Şişesi

Derin deniz dalgıçları bu ürüne bayılacak. Köpekbalıklarının pusuya yattığı derinliklere dalmak zaten stresli, oksijenin ek stresi artık bu eşyayla unutulabilir.

Bu öğe, oksijen akışını yavaşlatarak oyuncuların su altında kalma süresini uzatır. 8 Plastik, 4 İp, 1 Boş Şişe ve 5 Vine Goo ile oyuncular istedikleri kadar dalış yapabilirler.

Palet

Oyuncuların su altı keşifleri sırasında kullanabilecekleri bir başka faydalı eşya. Paletler, kaynakları toplarken veya sadece düşmanlardan kaçarken su altında ekstra hız isteyenler için harika bir varlıktır.

Flippers’ta sadece 10 dakikaya kadar yüzme süresi ekleyen bir dayanıklılık vardır. Oyuncuların 6 Plastic, 6 Seaweed, 5 Vine Goo ve 4 Rope’a ihtiyacı var.

Devre kartı

Bu, daha sonraki oyun kaynakları için daha fazla olsa da Devre Kartı oldukça sık işe yarar, bu nedenle oyuncuların gelecekteki öğelere hazırlanmak için stoklarını doldurduklarından emin olmaları gerekir. Motorlar, Antenler, Rüzgar Türbinleri ve daha fazlası gibi elektronik cihazlar üretirken Board’a ihtiyaç vardır.

Birkaç öğe için gerekli olacak, bu nedenle oyuncuların erken stok yaptıklarından emin olmaları gerekiyor. Sadece 5 Plastik, 2 Bakır Külçe ve 1 Vine Goo gerektirir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Moba

League of Legends, LOL, Siyah Ekran

MinecraftRehber

Minecraft Realm'e Eklenti Nasıl Kurulur?

RehberSimülasyon

Euro Truck Simulator 2'de Şoförleri İşe Gönderme

RehberSniper Elite

Sniper Elite 5: Zorluk Seviyeleri, Hangisini Seçmelisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Valorant: Hesap Seviyenizi Nasıl Gizlersiniz?