RehberStar Wars Serisi

Star Wars Jedi Survivor PC Performans Sorunları, FPS Düşüşleri Nasıl Çözülür?

Star Wars Jedi Survivor için PC’deki pek çok oyuncu, Jedi Survivor’ın PC sürümünün yaşattığı sorunlarla ilgili yorumlar yapıyor. Herhangi bir şekilde Star Wars Jedi Survivor PC Performans Sorunları veya FPS Düşüşleri yaşıyorsanız, bu cephede yalnız olmadığınızı bilin. 1. gün yamasına rağmen Jedi Survivor’ın Steam İncelemelerindeki mevcut gidişatı, toparlanması çok uzun zaman alacak gibi görünüyor. Oyun şu anda tüm incelemelerde “karışık” inceleme puanında ve Çoğunlukla Olumsuz İncelemeler kategorisinde sağlam bir şekilde oturuyor.

Herhangi bir Star Wars Jedi Survivor PC Performans Sorunu veya FPS Düşüşü yaşıyorsanız, yalnız olmadığınızı bilin. Bunu biraz yönetilebilir hale getirmek için, denenecek birkaç önerimiz var. Lütfen unutmayın, bunlar oyunun sorununu mucizevi bir şekilde iyileştirmeyecek, bunun yerine parasetamol gibi davranacak ve deneyimi çok daha az acı verici hale getirecektir.

Cal Kestis Kimdir?

Star Wars Jedi Survivor PC Performans Sorunları: Olası Geçici Çözümler

Ayarlayabileceğiniz bazı grafik ayar seçenekleriyle başlayalım. Bu seçenekler, harita türünüze bağlı olarak değiştirebileceğiniz en olası ayarlardır. Oyunun ilk seviyesi, çok sayıda nüfus yoğunluğu, efekt, gölge ve daha fazlası anlamına gelen hiper galaktik metropol gezegeni Coruscant’tır. Bu arada, diğer gezegenler yemyeşil tropikal gezegenlerdir. bu da daha fazla gölge ve bitki anlamına gelir.

star wars jedi survivor pc performans sorunlarıyla ilgili bir yazı

VRAM kullanımının yükünü almak için başka genel ipuçları da var, çünkü bu oyun talep ettiği VRAM miktarı için inanılmaz derecede optimize edilmemiş. Gamestar adlı bir Alman karşılaştırma testi, 4090’ında yaptığı karşılaştırmanın 11 GB VRAM ile 20 GB VRAM arasında herhangi bir yerde kullandığını buldu. Bu nedenle, genel kural şu ki, gerçekten oynamadan önce bu değeri ne kadar düşürürseniz o kadar iyidir. 1. Gün Yaması, VRAM yükünü azalttı, ancak oyunun yine de daha verimli olması gerekiyor.

Kenar Yumuşatma: Düşük – Pürüzlü kenarlar elde edersiniz, ancak bu noktada daha fazla ayrıntı, bu fanları yalnızca daha da fazla döndürür.
Yeşillik Ayrıntısı: Düşük – Çevresel grafiklerin toplam yükünü azaltmaya yardımcı olmak için daha fazla ormanlık gezegendeyken bunu düşürmeyi deneyebilirsiniz.
FSR: AMD’nin AI programı, ultra performans moduna ayarlanmalıdır. Bu, işleri temel düzeyde işlemeye yardımcı olmalı ve VRAM’inizdeki aşırı yükün biraz azaltılmasına yardımcı olmalıdır.
Çözünürlük: 4090’lı bazı yayıncılar oyunu 1080p’ye düşürdü, bu nedenle bu, oynamak için kabul edilebilir ve temel bir çözünürlük gibi görünüyor.
İşlem Sonrası: Düşük
Gölge Kalitesi: Düşük – Çok sayıda gölgeye sahip tüm haritalar sayesinde bunu mümkün olduğunca düşük tutmanız en iyisidir.
Doku Kalitesi: Orta: Oyun VRAM’de yiyor, bu nedenle, doku ne kadar az güzelse, oyunun optimize edilmemiş durumunun daha katlanılabilir olma şansı o kadar yüksek.
Görüntüleme Mesafesi: Düşük – Gerçekten ihtiyacınız olmayan tüm olası işleme fırsatlarının yükünü alın.
Görsel Efektler: Bunu düşük seviyeye getirmek, tüm fantezi bilimkurgu efektlerini azaltmaya yardımcı olacak ve GPU ve CPU hesaplamalarınızda biraz avantaj elde etmenize yardımcı olacaktır.

Düşük ayarlarınızın sabit bir hızda çalışmaya başladığını fark ederseniz, grafik ayarlarını kademeli olarak rahat edeceğiniz bir noktaya yükseltin. Unutmayın, Star Wars Jedi Survivor’da muhtemelen hala FPS düşüşleri alacaksınız, ancak bunlar bu aşamada açıkçası kaçınılmaz. Bu nedenle, donanımınız bu kameranın zaman zaman sunabileceği grafiksel doğruluğun keyfini çıkarırken, FPS düşüşlerinin hâlâ yönetilebilir olduğundan emin olun.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Star Wars Jedi: Survivor’da Nasıl Can Basılır?