RehberStarfield

Starfield’da Ganimetler Nasıl Vurgulanır ve Nesneler Nasıl Taranır?

Starfield gibi bir oyunda görülecek ve yapılacak çok şey var ve çevreyi dikkatle incelemek ganimet ve kaynak aramak için fena olmayan bir yol olsa da, acı verici derecede yavaş ve verimsizdir ve sizi önemli bir hazineyi kaçırmaya eğilimli bırakacaktır. İşte bu noktada devreye tarayıcı giriyor, etkileşime girilebilir nesneleri vurgulayan ve yol noktalarını gösteren kullanışlı bir araç, hem düşman tesislerinde ganimet aramak hem de vahşi doğada mineralleri ve ksenobiyolojiyi araştırmak için paha biçilmez hale getiriyor.

Bu sayfa, fauna, flora ve kaynakların nasıl inceleneceği ve nesnelerin nasıl vurgulanacağı da dahil olmak üzere Starfield’daki tüm çeşitli uygulamalarında taramayı ele alacaktır.

starfieldda ganimetleri tarama

Çevredeki ganimetleri tespit etmek zaman zaman zor olabilir. (yukarıda), Ancak kullanışlı tarayıcı ile etkileşime girilebilir nesneler mavi bir çerçeve ile vurgulanacaktır. (aşağıda)

starfieldda ganimetleri tarama

Starfield’da Ganimet Nasıl Vurgulanır?

İyi ya da kötü, çoğu ganimet, özellikle aydınlatma yetersiz olduğunda çevreye oldukça iyi uyum sağlıyor. Silah kasaları ve kasalar gibi göze çarpan şeylere her zaman daha aşina olsanız da, süreci hızlandırmanın kolay bir yolu var; istediğiniz zaman Xbox-Tampon-Sol’a basarak tarayıcınızı açabilirsiniz, bu da etkileşime girilebilir nesneleri mavi bir taslakla vurgulayan bir retikül getirecektir. Bu, keşfederken ganimet eşyalarını, konteynerleri ve cesetleri seçmeyi çok ama çok daha kolay hale getirecektir. Mütevazı “Kesici” simgesiKesici gibi madencilik lazerleri hariç, tarama yaparken çoğu silahı kullanamayacağınızı unutmayın.

Flora, Fauna ve Kaynakları Araştırmak için Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Tarayıcıyı güzellikleri bulmak için kullanmak kesinlikle tarayıcının hoş bir özelliği olsa da, tek işlevi bu değil. Muhtemelen birincil işlevi, keşfettiğiniz gezegenlerdeki araziyi ve vahşi yaşamı araştırmaktır ve her biyomda genellikle araştırmanız için üç kategori bulunur: fauna, flora ve kaynaklar. Hayvanlar, bitkiler ve (genellikle) mineraller. Ganimetler gibi, tarayıcıdan bakıldığında bunlar da tarama durumuna bağlı olarak çeşitli renklerde vurgulanacaktır. Taranabilir nesnelerin çoğu başlangıçta mavi renkle vurgulanır, ancak yeterince örnek taradığınızda (flora ve fauna söz konusu olduğunda) bunlar yeşil renkle vurgulanır. Araştırmanın tamamlanması için genellikle her tür mineral veya kaynaktan yalnızca bir tane gerekir, ancak flora ve özellikle fauna birden fazla örneğin taranmasını gerektirecektir – düşman vahşi yaşam söz konusu olduğunda, cesetleri yeterli olacaktır. Benzer biyomların çok sayıda gezegen arasında paylaşılabileceğini unutmayın, bu nedenle Starfield’daki her şeyi tarama görevi – hala önemli bir girişim olsa da – başlangıçta göründüğü kadar muazzam değildir. Keşif yaparken tarayıcınızı dışarıda tutmak genellikle iyi bir fikirdir, böylece araştırma nesnelerini daha kolay tespit edebilir veya en azından karşılaştığınız maden yataklarını çıkarabilirsiniz.

Yukarıda listelenen tüm işlevlere ek olarak, tarayıcı aktifken ilgi çekici noktaları tespit edebilir ve bu noktalara hızlı seyahat edebilirsiniz.

Hızlı Seyahat Etmek, Gezinmek ve İlgi Çekici Noktaları Bulmak için Tarayıcı Nasıl Kullanılır?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Starfield: Özellikler (Traits) Nasıl Kaldırılır?