Nasıl YapılırRehber

Android Emulator’de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Bilgisayarınızda Android emülatörle oyun oynuyorsunuz ama güncellenmediği için oyuna giremiyor musunuz? Örneğin telefonunuzda aynı oyuna güncelleme geldi ama Android Emülatörede Google Play’de aynı güncellemeyi göremiyor musunuz? O halde bu sorunu sizler için nasıl çözdüğümüzü açıklayalım.

Özellikle çevrimiçi oyunlarda oyunu oynamak için telefonunuza ya da Android Emülatöre yüklü oyunun sürümü sunucu sürümüyle aynı olmalı. Olmazsa bir uyarı alırsınız, güncelleme yapmak için Google Play’e yönlendirirsiniz. Google Play’de ise güncellemenin gelmediğini görürseniz yapmanız gereken başka şey var.

Android Emülatörede oyun güncellenmiyor sorununu hep beraber çözelim.

Yukarıda görüldüğü üzere Bluestacks üzerinden oyunu açıyoruz ve oyun içinde uyarı veriyor. Oyuna güncelleme gelmiş ve güncelle diyor. Daha sonra güncelleme butonuyla ya da doğrudan Google Play’e gittiğiniz zaman oyun içinde bu güncellemeyi göremiyorsunuz. Sağdaki görselde de bu görülüyor. Ama APKPURE uygulamasını yine emülatöre indirip ordan güncellemeleri kontrol ederseniz aşağıdaki görselde görüldüğü gibi güncellemeyi görebiliyorsunuz. Görselde güncellenen uygulamayı dikkate almayınız. Sizin güncelleme sıkıntısı yaşadığınız oyunu da burada göreceksiniz.

  1. Android Emülatörünüzde tarayıcınızı açın.
  2. APK Pure sitesine gidin. https://m.apkpure.com/tr/
  3. Burada sitenin kendi uygulama mağazasını kurun. https://m.apkpure.com/tr/apkpure/com.apkpure.aegon/download/3195117-apk
  4. Uygulama kurulduktan sonra giriş yapın.

APK Pure uygulaması Google Play gibi uygulama mağazasıdır. Kendi içinde uygulama yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Bir diğer güzel özelliği Google Play’den yüklemiş olsanız bile eğer uygulamada güncelleme varsa burdan güncelleyebilirsiniz.

apk pure uygulama güncelleme

Görselde gördüğünüz üzere Apk Pure uygulamasında yeni bir Google Play güncellemesi var. Oysa Google Play güncellemesini Android Emülatör açılır açılmas otomatik yapmalıydı.

apk pure uygulama güncelleme yeri

Giriş yaptığınız zaman Apk Pure üst kısımdan güncellemeler kısmına gidin ve Google Play üzerinden güncellenmeyen uygulamanızı buradan güncelleyin. Oyuna girebildiğinizi göreceksiniz. Bunu telefonunuzda da uygulamanız mümkün. Ama telefonlar üzerinden Google Play’de bu tip sorunlar az yaşandığı için muhtemelen ihtiyaç duymayacaksınız.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Starfield: Özellikler (Traits) Nasıl Kaldırılır?