Nasıl YapılırRehber

Android Emulator’de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Bilgisayarınızda Android emülatörle oyun oynuyorsunuz ama güncellenmediği için oyuna giremiyor musunuz? Örneğin telefonunuzda aynı oyuna güncelleme geldi ama Android Emülatörede Google Play’de aynı güncellemeyi göremiyor musunuz? O halde bu sorunu sizler için nasıl çözdüğümüzü açıklayalım.

Özellikle çevrimiçi oyunlarda oyunu oynamak için telefonunuza ya da Android Emülatöre yüklü oyunun sürümü sunucu sürümüyle aynı olmalı. Olmazsa bir uyarı alırsınız, güncelleme yapmak için Google Play’e yönlendirirsiniz. Google Play’de ise güncellemenin gelmediğini görürseniz yapmanız gereken başka şey var.

Android Emülatörede oyun güncellenmiyor sorununu hep beraber çözelim.

Yukarıda görüldüğü üzere Bluestacks üzerinden oyunu açıyoruz ve oyun içinde uyarı veriyor. Oyuna güncelleme gelmiş ve güncelle diyor. Daha sonra güncelleme butonuyla ya da doğrudan Google Play’e gittiğiniz zaman oyun içinde bu güncellemeyi göremiyorsunuz. Sağdaki görselde de bu görülüyor. Ama APKPURE uygulamasını yine emülatöre indirip ordan güncellemeleri kontrol ederseniz aşağıdaki görselde görüldüğü gibi güncellemeyi görebiliyorsunuz. Görselde güncellenen uygulamayı dikkate almayınız. Sizin güncelleme sıkıntısı yaşadığınız oyunu da burada göreceksiniz.

  1. Android Emülatörünüzde tarayıcınızı açın.
  2. APK Pure sitesine gidin. https://m.apkpure.com/tr/
  3. Burada sitenin kendi uygulama mağazasını kurun. https://m.apkpure.com/tr/apkpure/com.apkpure.aegon/download/3195117-apk
  4. Uygulama kurulduktan sonra giriş yapın.

APK Pure uygulaması Google Play gibi uygulama mağazasıdır. Kendi içinde uygulama yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Bir diğer güzel özelliği Google Play’den yüklemiş olsanız bile eğer uygulamada güncelleme varsa burdan güncelleyebilirsiniz.

apk pure uygulama güncelleme

Görselde gördüğünüz üzere Apk Pure uygulamasında yeni bir Google Play güncellemesi var. Oysa Google Play güncellemesini Android Emülatör açılır açılmas otomatik yapmalıydı.

apk pure uygulama güncelleme yeri

Giriş yaptığınız zaman Apk Pure üst kısımdan güncellemeler kısmına gidin ve Google Play üzerinden güncellenmeyen uygulamanızı buradan güncelleyin. Oyuna girebildiğinizi göreceksiniz. Bunu telefonunuzda da uygulamanız mümkün. Ama telefonlar üzerinden Google Play’de bu tip sorunlar az yaşandığı için muhtemelen ihtiyaç duymayacaksınız.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Tarayıcı ve Starmap ile Starfield’da nasıl hızlı seyahat edilir?