RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3’te Sürpriz Turlar Nasıl Çalışır?

Baldur’s Gate 3’teki Sürpriz Turlar, erkenden çok fazla hasar vermenizi sağlayan harika bir mekaniktir. İşte onlarla ilgili her şey.

Baldur’s Gate 3, zorlu rakiplere karşı bir savaşı kolayca kazanmanızı sağlayacak birkaç harika özelliğe sahiptir. Düşmanlarınızı şaşırtmak, sürpriz bir tur başlatmanın mükemmel bir örneğidir. Sürpriz turlar durum etkisidir, bu da ilk sıranın size ait olduğu ve mümkün olduğunca fazla hasar verebileceğiniz anlamına gelir.

Bu turlar her iki şekilde de çalışabilir; bazı durumlarda partiniz şaşıracaktır. Şaşırma durumu, etkilenen karakterin sırasını atlamasına neden olur. Bu, rakibin önce saldırmasına ve erkenden çok fazla hasar almasına izin verebilir.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sürpriz turunu tetiklemek zor olabilir. Ancak Baldur’s Gate 3’te belirli koşulları yerine getirmenin ve düşmanlarınızı şaşırtmanın yolları vardır.

Baldurs Gate 3 Süpriz Tur Nasıl Tetiklenir

BG3’te Sürpriz Turlar Nasıl Çalışır?

Sürpriz turlar bir taraf için büyük bir avantajdır çünkü size ilk sırayı verir ve bu turda çok fazla hasar verebilirsiniz. Sürpriz turları tetiklediğinizde, rakibiniz Baldur’s Gate 3’te ilk tur bitene kadar hareket edemez.

Sürpriz turlar, düşük seviyeli düşmanların işini bitirmek veya daha zorlu rakiplere ölümcül darbeler indirmek için mükemmel bir fırsattır. Ancak bu fırsat ilk tura kadar sürer. İlk tur bittiğinde, düşman size saldırmaya başlayacaktır.

Bu turlar iki yönlü çalışır, yani düşmanlarınız size sürpriz bir tur da tetikleyebilir. Karakterleriniz düşmanlarınızdan ceza alırken siz de çaresizce orada duracaksınız. Artıları ve eksileri var.

Baldur’s Gate 3’te Sürpriz Tur nasıl tetiklenir?

Sürpriz bir turu tetikleyebileceğiniz birden fazla yol vardır. Ancak çoğunlukla düşmanlarınıza gizlice yaklaşmanız ve ardından onlara saldırmanız gerekir. Buradaki fikir onları gafil avlamaktır ve bu da bunu yapmanızı sağlar. Ayrıca yoldaşınızla savaş halindeyken bir düşmana saldırdığınızda da bir sürpriz turu başlatabilirsiniz.

Düşmanlarınız da sürpriz turlar başlatabileceğinden, herhangi bir pusuya karşı dikkatli olmalısınız. Yoldaşlarınızdan birini önden göndermek güvenlidir, böylece bir pusu olsa bile sadece bir karakter yakalanır. Partinin geri kalanı daha sonra güvenli bir şekilde yaklaşabilir ve düşmana düzenli olarak saldırabilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Baldur’s Gate 3’te Eşyaları Vurgulama