RehberSteam

Steam’de Arkadaş Nasıl Eklenir?

Bu Steam rehberi, Steam web sitesini, masaüstü uygulamasını ve mobil uygulamasını kullanarak Steam’e nasıl arkadaş ekleyeceğinizi ve arkadaşınızın Steam’e bir sonraki girişinde göreceği bir arkadaşlık isteği göndermeyi açıklamaktadır. Ayrıca bir davet bağlantısı göndererek de arkadaş ekleyebilirsiniz.

Tarayıcıdan ya da Uygulamadan Steam’de Arkadaş Ekleme

Steam masaüstü uygulaması Steam web sitesi ile neredeyse aynıdır, bu nedenle tercih ettiğiniz uygulamayı kullanarak arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Uygulamadaki Mağaza sekmesi Steam’in çevrimiçi mağazası olan Steampowered.com’a karşılık gelir. Topluluk sekmesi ise Steam’in çevrimiçi topluluk portalı olan Steamcommunity.com’a karşılık gelir.

Arkadaşınızın Steam profil adını tam olarak bilmiyorsanız ve hizmette hesabını bulamıyorsanız, onu eklemekte zorluk çekebilirsiniz. Masaüstü uygulamasını veya Steam Topluluğu web sitesini kullanarak Steam’de arkadaşlarınızı nasıl bulacağınız ve ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Steam masaüstü uygulamasını açın veya Steamcommunity.com adresine gidin.
  • Fare imlecini menü çubuğundaki kullanıcı adınızın üzerine getirin.
  • Görünen açılır menüden Arkadaşlar’ı seçin.

Steam Arkadaş Ekleme 1_1336_797

  • Arkadaş Ekle’yi seçin.

Steam Arkadaş Ekleme 2_1365_907

Bir oyun satın alana veya Steam Cüzdanınıza para ekleyene kadar Steam’de arkadaşlık isteği gönderemezsiniz. Yeni hesaplar, küçük bir miktar para harcanana kadar sınırlı bir durumda kilitlenir. Eğer bir şey satın almadan önce arkadaş eklemek istiyorsanız, arkadaşlarınızdan size bir davet bağlantısı göndermelerini isteyin.

  • Eğer arkadaşınızın 8 haneli Steam Arkadaş Kodunu biliyorsanız, bu kodu girebilirsiniz. Aksi takdirde, arama alanına arkadaşınızın adını yazın ve Enter tuşuna basın.
  • Arama sonuçlarında arkadaşınızı bulun ve ardından Arkadaş Olarak Ekle’yi seçin.

Steam Arkadaş Ekleme 3_1392_907

  • Bu aşamadan sonra sizden onay isteyecek. Tamam’ı seçin.
  • Arkadaşınızın arkadaş listenizde görünmesi için isteği kabul etmesi gerekir.

Steam kullanıcıları profil adlarını istedikleri zaman değiştirebilirler. Eğer arkadaşınızı arama sonuçlarında göremiyorsanız, yakın zamanda ismini değiştirmediğinden emin olun.

Mobil Uygulama ile Steam’de Arkadaş Ekleme

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Steam Deck şimdi Windows’u çalıştırıyor