Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Kule Nasıl İnşa Edilir?

Bu Stranded Deep rehberi yardımıyla oyuncular Stranded Deep’te tarifle veya tarifsiz nasıl kule inşa edeceklerini öğrenebilirler. Stranded Deep, oyuncuları çok az veya hiç kaynağı olmayan ıssız bir adaya atar. Ancak, gerçek hayatta kalanların sadece temel malzemeleri toplamakla kalmayıp aynı zamanda kendi barınaklarını, üslerini ve hatta kendi kulelerini inşa etmeleri o kadar da uzun sürmez.

Ancak bunlardan sonuncusu olan kuleyi inşa etmek hiç de kolay değil. Oldukça tartışmalı bir kullanıma sahip, kaynak tüketen bir yapı. Her şeye rağmen, ufkun ötesinde ne olduğunu görmek isteyen oyuncular Stranded Deep’te bir kule inşa ederek bunu yapabilirler.

Stranded Deep’te Kule Nasıl İnşa Edilir?

Doğru tarifle Stranded Deep’te bir kule inşa etmek oldukça basittir. Oyuncuların düz bir yüzey üzerinde bir Kule Temeli oluşturmaları ve üzerine bir Kule Zemini eklemeleri yeterlidir. Yapıyı süslemek için daha sonra tepeye çıkıp kenara yakın bir Bayrak Direği inşa edebilirler.

  1. Kule Temelini 3 kalas, 8 çubuk ve 4 ip ile inşa edin.
  2. Kule Tabanını 8 çubuk, 4 kiriş ve 6 kalas topladıktan sonra üzerine takın.
  3. 4 çubuk, 2 ip ve 1 muşamba kullanarak bir Bayrak Direği oluşturun. Ve kulenin tepesine yerleştirin.

Oyuncuların işlevsel bir kule inşa etmek için toplamda 54 çubuk, 10 bağlama, 9 kalas ve 1 muşambaya ihtiyacı vardır. Tarif bir merdivenle birlikte geldiğinden, ekstra bir ahşap merdiven inşa etmeye gerek yoktur. Yapı, montajdan hemen sonra kullanıma hazırdır.

stranded deep kule

Kule tarifi Hızlı Üretim menüsünde görünmeyebilir. İlk kez erişmek için oyuncular Zanaat menüsünü açmalı ve kale simgesiyle işaretlenmiş Kule bölümüne gitmelidir.

Tarif Olmadan Kule Nasıl İnşa Edilir?

Stranded Deep’teki acemi oyuncuların kule tarifine erişimi yoktur. Yine de, bir kulenin işlevselliğini taklit eden yüksek yapılar inşa etmelerini sağlayacak geçici bir çözüm var.

Basit bir kule inşa etmek için oyuncular bir yüzeye Ahşap Temel yerleştirebilir ve etrafına dört Ahşap Duvar inşa edebilirler. Ardından, duvarların yanında başka bir temel oluşturmaları ve buna bir Ahşap Merdiven eklemeleri gerekecek. Daha sonra basamakları tırmanmalı ve duvarları Ahşap Zemin ile kaplamalı ve bir Kule elde etmek için işlemi tekrarlamalıdırlar.

Kaynaklar söz konusuysa, oyuncular Ahşap Temel Takozunun üzerine bir merdiven inşa edebilirler. Bu, minimum malzeme ile ilkel bir gözetleme kulesi işlevi görecektir.

Kule Ne İçin Kullanılır?

Stranded Deep’te kulenin özel bir kullanımı yoktur. Uzaktan görülebildiği için adaları işaretleyebilir ve köpekbalıkları gibi belirli hayvanları tespit etmek için bir gözetleme kulesi olarak da işlev görebilir. Bununla birlikte, kullanım nihayetinde oyuncuların ihtiyaçlarına bağlıdır.

Stranded yapımcısı Beam Team Games oyun şirketidir. Hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.Yapay Zeka
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaStranded Deep

Stranded Deep: Bir Yapıyı Sökme ve Demonte Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Stranded Deep Boss Rehberi – The Meg, Giand Squid ve Moray Eel