RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

Watcher of Realms’de efsanevi kahraman ne zaman düşecek? Hiç sarı renkli kahraman, yani efsanevi kahraman alamadınız mı? Bu rehberi sizi biraz olsun rahatlatmak için hazırlıyoruz. İlk önce sarı yani efsanevi ya da destansı kahramanın ne olduğunu anlatmaya çalışalım. Genel olarak Gri – Yeşil – Mavi – Mor – Sarı – Kırmızı diye kalite ölçütleri bulunur. Watcher of Realms’de şu an en değerli kahraman Sarı renkte olandır. Legendary / Destansı / Efsanevi olarak adlandırılabilir. Bu oyundan oyuna değişebilir. Yine de detaylı açıklama için forumda yazdığımız içeriği kontrol ediniz. https://oyunda.org/forum/oyundan-bilgiler/unique-nedir-oyun-sektoru#post-539

Watcher of Realms’de Pity Timer Nedir?

Bu kavramı anlamak için ilk önce RNG kavramını anlamamız gerekiyor. Kısaca oyun size ödül verirken RNG sistemi kullanıyorsa hangi ödülün hangi güçte çıkacağını bilemezsiniz ve bu genelde çok zor bir ödüllendirme sistemidir. Watcher of Realms’de RNG sistemi vardır, Efsanevi kahramanın ne zaman düşeceğini bilemezsin. Şu görevi yap, şunu al gibi bir sistem olmadığından buna Rastgele dağıtılan ödül sistemi denir.

Bu sonsuza kadar sürebilir. Yani mavi taşlarla asla sarı kahraman düşüremeyebilirsiniz. Ama o zaman oyun çok can sıkıcı olabilir. Oyun şirketleri bunu engellemek için Pity Timer gibi sistemler kurar. Belli bir süre sarı kahraman alamazsan “drop rate” denilen sarı kahramanın o çok az olan düşme şansı artmaya başlar. Bu sınır Watcher of Realms için 200 çağırma olarak belirlenmiş. Aşağıdaki görselleri inceleyiniz.

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

Şimdi gelelim can alıcı noktaya. Hala Legendary kahraman alamadınız ve Pity Timer’ın ne zaman devreye girip sizin için oranları yükseltmeye başlayacağını hesaplayamadınız mı? Watcher of Realms oyununda bunu açıkça hesaplamanın bir yolu yok ama size bir yöntem göstereceğiz. Watcher of Realms’de Pity Timer hesaplamak için;

  1. Summon kısmına girin.
  2. Ekranın sağında yer alan “Summon Rewards” kısmına tıklayın.

Burada oyuna başladığınızdan beri yaptığınız her “Summon” yani çağırma işlemi için hesaplama yapar ve size ödül verir. Bu Pity Timer hesabı değildir. Ama kaç Summon yaptığınızı görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken;

Hiç Legendary kahraman çıkmadıysa buradaki sayıyı takip etmek. Eğer Legendary kahraman aldıysanız başka bir Summon yapmadan önce Summon Rewards’daki sayıyı not etmeniz. Çünkü sonraki Legendary için hesabı sıfırlayacak ve 200 daha saymaya başlayacaksınız. Aşağıdaki görselleri kontrol ediniz.

Eğer bu hesap 150 çağırmada bir Legendary düşürmemiş olsaydı, hesabımız verilen bilgiye göre şu şekilde olmalıydı.

watcher of realms pity timer 2_1414_789

Burada yazana göre 200 çağırma yaptınız ve herhangi bir Legendary düşüremediniz. Bir sonraki çağırma %5 artacak deniyor. Siz Legendary düşürene kadar katlanarak artmaya devam edecek deniliyor. Bir örnek daha vermiş. Düşürme şansınız %5 ve hala düşüremediniz mi, o halde bir sonraki düşürme şansınız %10 olacak diyor. Bu bilgiye göre düşürme şansı 2’ye katlayarak ilerliyor. Ya da bir aşamadan sonra o şekilde ilerliyor. Hepsinin 2’ye katlayarak ilerlediğini düşünürsek Lider olmayan bir Legendary kahramanın normal düşme şansı %0,46’dır. Bu durumda bir sonraki 2 katı olacaktır. Ya da bir süre sonra 2’ye katlamaya başlayacak.

Bahsettiğimiz üzere bunu takip etmek için “Summon Rewards” kısmını kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından mutlaka yazın. Beraber çözelim.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Watcher of Realms’de Hediye Kodu Nasıl Girilir?