RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Yeraltı Dünyası’na Nasıl Girilir?

Baldur’s Gate 3 dünyasını keşfederken, Yeraltı Dünyası olarak bilinen farklı bir aleme dalmanız gerekecek. Bu rehber sayfasında, bunu nasıl yapacağınızı ve her giriş yolunu nasıl açacağınızı anlatıyoruz.

Yeraltı Dünyası’na Giden Yollar

Aşağıda Yeraltı Dünyası’na girmenin dört yolunu listeledik:

  • Yıkık Kutsal Alan: Düşman goblinlerle dolu bir yer.
  • Fısıldayan Derinlikler: Örümceklere ve ana görevlerden birini tamamlamak için ihtiyacınız olan Kara Ametist’e ev sahipliği yapan yer.
  • Nehir Kenarı Çay Evi: Teyze Ethel ile tanışacağınız yer.
  • Zentarim Saklanma Yeri: Zentarim paralı askerlerinin ganimetlerini sakladıkları yer.

baldurs gate 3 underdark

Yıkık Kutsal Alan

Yeraltı Dünyası’na Yıkık Kutsal Alan üzerinden ulaşmak için, bölgenin kuzeydoğu kesiminde Polma ile savaştığınız yere gitmelisiniz. Zeminde dört daire bulunan bir oda bulacaksınız. Pasif Algı testimizde başarılı olursanız, karakterleriniz ay disklerinden bahsedecekler – bu doğru yerde olduğunuz anlamına gelir.

Şimdi iki seçeneğiniz var:

  • Kapıları açmak için ay diski bulmacasını çözebilirsiniz. Her diskte semboller var – dolunay, yarım ay ve yeni ay. Diskleri, en kuzeydeki diskte yalnızca dolunay sembolleri olacak şekilde, orta kısmı yarım ay olacak şekilde ve en alttaki yeni ay olacak şekilde düzenleyin. Tam bir açıklama ayrı bir sayfada bulunabilir.
  • Karakteriniz Kilit Açma becerisini biliyorsa, odada yuvarlak bir kol bulmak için arama yapın – kuzey kapısının sağında. 15 zorluk derecesinde bir beceri kontrolü geçmeniz gerekir.
  • Bu eylemlerden herhangi birinde başarılı olmak, kapıyı açar ve Yeraltı Dünyası’na Yıkık Kutsal Alan üzerinden erişim sağlar.

Fısıldayan Derinlikler

Ulaşmanın en basit yolu. Bodrumu Ara ana görevini sırasında Kara Ametist bulacaksınız. Yanında kocaman bir kuyu var. Karakterlerinizden biri Tüy Düşüş büyüsünü biliyorsa, Yeraltı Dünyası’na ulaşmak için içine atlayabilir.

Nehir Kenarı Çay Evi

Bu yolu kullanmak için, Mayrina’yı Kurtar görevi sırasında elde edilen Fısıldayan Maske’ye ihtiyacınız var. Maskeyi taktığınızda geçebileceğiniz illüzyonlar var. Yüzüğü taktığınız her dönüşte sahibinin sizi ele geçirmeye çalışacağını unutmayın – bir Karizma kurtarma atlatmanız gerekir.

Sonunda, ortasında bir mantar çemberi olan bir odaya ulaşacaksınız – Yeraltı Dünyası’na ulaşmak için içeri girin.

Zentarim Saklanma Yeri

Bölgenin kuzey kesiminde, karakterlerinizin Algı testi yapacağı bir duvar var. Geçerlerse, duvarın hayali olduğunu öğreneceksiniz. İçinden geçin ve kendinize görünürlük sağlamak için bir ışık büyüsü kullanın.

Kilit Açma kullanmanız gereken bir asansör var. Zorluk derecesi 10. Geçerseniz, artık asansörü kullanarak Yeraltı Dünyası’na inebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Arkadaşlarınızla Palworld Çok Oyunculu Modu Nasıl Oynanır?