RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Zihin Nasıl Okunur?

Baldur’s Gate 3’te, konuştuğunuz kişilerin zihinlerini okuyup bu sayede benzersiz bilgiler edinebilirsiniz. Bu rehber sayfasında, Zihin Algılama büyüsünün nasıl açılacağını ve nasıl doğru kullanılacağını açıklıyoruz. Muhatapların düşüncelerini okumak, gizli bir parola veya çeşitli olaylar hakkında bilginin öğrenilmesi gibi ilginç keşiflere yol açabilir.

Zihin Algılama büyüsü veya parşömeni edinme

Zihin Algılama büyüsü, diğer karakterlerin zihinlerini okumanıza izin verir. Bu bir Seviye 2 büyüdür ve Büyücü, Warlock ve Ozan sınıflarını temsil eden karakterler tarafından öğrenilebilir.

Büyüyü kullanmanın alternatif bir yolu da Zihin Algılama parşömeni kullanmaktır. Parşömen, 1. Perde’de kullanılabilen Yeraltı Dünyası’ndaki Blurg adlı bir tüccarın teklifinde görünebilir. Bu parşömeni ganimet olarak da elde edebilirsiniz. Ne yazık ki, her parşömen tek kullanımlık bir öğedir, bu nedenle onu en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısınız.

baldurs gate 3 zihin okuma

Zihin Algılama’nın kilidini açmanın bir başka yolu da Açığa Çıkmamış Gizemler muskasını elde etmektir – büyü onunla ilişkilidir. Muskayı Yeraltı Dünyası’ndaki Arcane Kulesi’nde bulabilirsiniz. Ardından parti üyelerinden biri onu takmalıdır.

Zihin okuma mekaniğini kullanma

Zihin okuma seçeneği savaşlar sırasında değil, diğer karakterlerle yapılan konuşmalar sırasında kullanılır. Bu büyüyü bir konuşma başlatmadan önce kullanabilir veya liste bir diyalog seçeneği görünmesini bekleyebilirsiniz.

Zihin Algılama’yı kullanmak, konuşmacıların zihinlerinde gizlenmiş ve varsayılan olarak sizinle paylaşmak istemedikleri ek bilgi edinmenize izin verir.

Oyun, zihin okumayla deneme yapmayı teşvik eder. Çoğu durumda, bu bilgiler pek işe yaramayacak, ancak istisnalar var. Böyle bir duruma örnek, Zhentarim Sığınağı’ndaki Salazon ile yapılan bir konuşma olabilir. Büyünün doğru kullanımı, gizli parolayı almanızı sağlayacaktır.

Zihin okuma ahlaki açıdan hassas bir konu olabilir. Karakterinizin bu yeteneği sadece gerekli durumlarda ve başkalarının gizli bilgilerine saygı göstererek kullanmasını teşvik etmek önemlidir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

7.3
İncelemeRol Oyunu

No Rest for the Wicked İnceleme

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Palworld’de Yün ve Kumaş Alma Rehberi