RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Gizli Geçitler Nasıl Bulunur?

Baldur’s Gate 3’te karakterleriniz dünyayı keşfederek gizli geçitleri ve bağlantıları bulabilirler. Oyundaki sırları daha iyi ortaya çıkarmak için hangi yeteneklerin size yardımcı olacağını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Baldur’s Gate 3 rehber serimizin bu kısmında, gizli geçitleri ve düğmeleri daha etkili bir şekilde bulmayı önerir. Bunlar, alternatif yolların kullanılmasına veya değerli hazinelerin bulunduğu gizli odalara erişime izin verebilir.

Oyunun birçok sırrını bulmak, sadece dikkatli bir keşfin değil, aynı zamanda otomatik beceri testlerini tamamlamanın da bir sonucudur. Bunların en yaygın olanı, Bilgelik özelliğiyle ilişkilendirilen bir beceri olan algı testidir. Ancak bunlar, Hayatta Kalma veya Din gibi diğer beceri testleri de olabilir.

Bazı gizli nesnelere yeterince yaklaştığınızda, oyun algı testi (veya diğer ilgili beceriler) hakkında bilgi görüntüler. Başarılı olursa, sır keşfedilecektir. Teste başarısız olursanız, aynı yere, tercihen daha gelişmiş bir Bilgelik özelliği olan başka bir karakterle ulaşmaya çalışın. Bu karakter başka bir algı testi yapabilir ve gizli bir nesne/alanı keşfetme şansı artar.

baldurs gate 3 gizli geçitleri bulma

Beceri testleri aracılığıyla keşfedilen sırlar şunları içerir:

  • Gizli geçitler (Resim 1’deki örnek). Bunlar, örneğin, farklı kapı ve kapı türleri olabilir. Böyle bir geçit keşfedildikten sonra, hemen kullanılabilir hale gelecek veya onu açmak için bazı mekanizmaların ek kullanımını gerektirecektir.
  • Düğmeler. Çeşitli kullanımları olabilir, örneğin, her zaman görülebilen geçitleri açmak gibi.
  • Tuzaklar (Resim 2’deki örnek). Bir tuzağı bulmak, bir seti kullanarak tuzağı etkisiz hale getirmenize veya basitçe güvenli bir şekilde önlemenize izin verebilir.
  • Gizli nesneler ve hazine sandıkları. Neredeyse her koleksiyonun bir değeri veya pratik uygulaması vardır.

Özetlemek gerekirse – tüm yeni konumları iyice araştırmaya çalışın ve başarısız bir algı testinden (veya başka bir beceriden) sonra, aynı yere tekrar denemeniz için başka bir ekip üyesiyle ulaşın.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Palworld’de Dedicated Server Kurulumu: Bilmeniz Gerekenler