RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Tuzakları nasıl etkisiz hale getirirsiniz?

Baldur’s Gate 3’te bir tuzağa düşmek size her zaman çok sorun çıkaracaktır. Bu rehber, tuzakları nasıl tanıyacağınızı, nasıl devre dışı bırakacağınızı ve hatta onları kendiniz nasıl kullanacağınızı açıklıyor.

Baldur’s Gate 3 rehberinin bu sayfasında, tuzakları nasıl bulacağınız ve etkisiz hale getireceğiniz hakkında bilgiler bulacaksınız. Bu bilgi, karakterlerinizi hayatta tutmak için çok önemlidir, çünkü bir tuzağı tetiklemek anında bir veya birkaç karakteri öldürebilir.

Tuzaklar çoğunlukla çeşitli zindanları, mağaraları, mahzenleri ve benzeri yerleri keşfederken karşınıza çıkabilir. Örneğin, gizli bölmelere veya değerli ganimetlerin bulunduğu sandıklara erişimi savunabilirler.

Bir tuzağın aktif hale gelmesine neden olmak her zaman ciddi sıkıntı anlamına gelir – geniş bir etki alanına sahiptirler ve bu alanda büyük hasar verirler. En kötü senaryoda, savunma atışları başarısız olursa, tüm ekibiniz tüm sağlık puanlarını kaybedebilir ve ölebilir.

baldurs gate 3 tuzaklarla başa çıkma rehberi

Bir tuzağı etkisiz hale getirmek için Tuzak Sökme Takımı kullanabilirsiniz. Bu takımlar oyuna dünyasında diğer ganimetlerle birlikte bulunabilir. Ayrıca bunları karşılaştığınız tüccarlardan da satın alabilirsiniz. Örneğin, Druid Grove’daki Arron tarafından satılıyorlar.

Tuzakları etkisiz hale getirme, kilit açmak için lockpick kullanmaya benzer şekilde çalışır:

  • Başarılı bir tuzak etkisiz hale getirme girişimi, takımlarınızı tutmanıza izin verecektir.
  • Bir başarısızlık, takımın kaybolduğu anlamına gelir.
  • Tuzak Sökme Takımı’nı kullanmanın etkinliği, Zevki Çalmak karakter becerisinin seviyesine bağlıdır. Takımı, Zevki Çalmak becerisi yüksek seviyede olan bir parti üyesine vermek en iyisidir.

Bir tuzağı etkisiz hale getirmeden önce, önce onu doğru bir şekilde bulmalısınız. Bir tuzağa yaklaştığınızda otomatik olarak bir algı kontrolü gerçekleşir.

  • Algı kontrolü başarılı bir şekilde biterse, tuzak tanımlanır ve onu etkisiz hale getirmeye başlayabilirsiniz.
  • Algı kontrolü başarısız olursa, o zaman farklı bir karakterle tuzağa yaklaşmayı denemelisiniz. Algı seviyesi yüksek olan bir karakterin tuzak tespit etme şansı daha yüksektir.

Bir tuzağın üzerine sağ tıklayın ve Etsız Hale Getir seçeneğini belirleyin.

Bir tuzağı etkisiz hale getirme girişimi, Dexterity ile ilgili bir beceri testidir. Bir zar atışı yeterince yüksek bir değerle biterse, tuzak etkisiz hale gelir.

Her tuzak etkisiz hale getirme girişiminden önce oyununuzu kaydetmelisiniz. Bu, yalnızca Tuzak Sökme Takımınızı kurtarmanıza izin vermeyecek, aynı zamanda yanlışlıkla tuzağı tetiklememenizi de sağlayacaktır. İkincisi, karakterinizi ciddi şekilde yaralayabilir veya hatta öldürebilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Premium Thick Hide Nerede Bulunur?

AksiyonHayatta KalmaRehber

Palworld'de Bushi Noct'u Nerede Bulabilirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Uyuma, Dinlenme ve Moral Arttırma Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir