Rol OyunuUzay Temalı Oyunlar

Star Citizen 700 Milyon Dolarlık Rekoru Kırdı ve Hala Yayınlanma Tarihi Belli Değil

Star Citizen, geliştirici Cloud Imperium Games’in rakamlarına göre proje 700 milyon doların üzerinde para topladı.

Tartışmalı uzay simülasyonunun arkasındaki geliştirici, web sitesinde gelirleri halka açık hale getiriyor ve bu makalenin yayınlandığı sırada Star Citizen’ın 701.186.615 dolar topladığını gösteriyor.

Cloud Imperium Games hatta geliri son aylara, haftalara ve saatlere göre bölüyor. Star Citizen, 28 Mayıs sabahı en düşük noktasında bir saatte 42.886 dolar, dün 27 Mayıs’ta yaklaşık 1,5 milyon dolar, geçen hafta 10.883.513 dolar ve Nisan ayı boyunca 4.753.264 dolar gelir elde etti (Mayıs ayında Alpha 3.23: Adventure Beckons güncellemesinin lansmanından sonra işler önemli ölçüde düzelmiş gibi görünüyor).

Star Citizen, tüm video oyunlarındaki en tartışmalı projelerden biri olarak kabul ediliyor. Crowd-funding kampanyası başladıktan sonraki 12 yıl boyunca, oyunu hiç doğru düzgün yayınlayıp yayınlamayacağını merak edenler tarafından dolandırıcılık da dahil olmak üzere birçok fikir beyan edildi.

Cloud Imperium Games, oyunun ilk crowd-funding kampanyasını başlattıktan on yıldan fazla bir süre sonra, Star Citizen’ın 1.0 lansmanının ufukta olduğunu söylemeye başladıktan iki ay sonra Alpha 3.23’ü yayınladı. Cloud Imperium Games başkanı Chris Roberts, 2024’ün Star Citizen Alpha 4.0’ın lansmanına tanık olacağını ve geliştiricinin Squadron 42 (Mark Hamill ve Gillian Anderson gibi oyuncuların başrolünde yer aldığı bağımsız hikaye tabanlı oyun) için geliştirilen özellikleri, oyunun kalıcı evren kısmına “hızlandırılmış bir şekilde” getirmek için çalıştığını söyledi.

Bütün bunlar, Roberts’ın “ticari bir lansmanı temsil eden özellikler ve içerik seti olarak gördüğümüz” Star Citizen 1.0’a doğru bir gidişat. Ancak, Star Citizen 1.0 için hala bir çıkış tarihi veya hatta çıkış yılı bile yok. Cloud Imperium Games, yol haritasını bu yılın ilerleyen günlerinde paylaşacağını söyledi.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Star Wars Outlaws’dan Bir Görüntü Sızdırıldı