MMORPG

EVE Echoes // Yeni Mobil Uzay Oyunu

Uzay oyunlarını sevenler için inanılmaz bir haber var. Bilgisayarda bir çok seveni bulunan EVE oyununun mobil sürümü sonunda hayatımıza giriyor. Daha önce Yayınlansa da oynasak – Yeni Android oyunlar başlıklı haberde duyurduğumuz EVE Echoes oyunu yakın zaman içinde bizlerle olacak. Oyunla ilgili biraz bilgi verelim.

Mobil Uzay MMO

EVE Echoes’un dikkat çekilmesi gereken iki özelliği bulunuyor. Bunlardan birisi MMO (Massive Multiplayer Online) yani devasa çok oyunculu oluşu. Dünyanın her yerinden binlerce insanlar oyunu aynı anda oynayabilecek ve aynı sunucuda yer alıp etkileşim kurabileceksiniz. EVE Echoes’un ikinci dikkat çekilmesi gereken özelliği ise Sandbox yani şekillendirilebilir olması. Oyun içeriği hakkında çok fazla detay olmasa da Sandbox kısmıyla ilgili şu bilgi verilebilir, örneğin oyuncular bir gezegeni yok edebilir. Sandbox oyunlarda bu durum bütün oyunculara etki eden sonuç doğurur.

Eğer eski bir EVE oyuncusuysanız EVE Echoes size yabancı gelmeyecek çünkü geliştirilirken EVE dünyası ve yapısı temel alındı. Bu açıdan bir çok oyuncusu kendisine çekmesi bekleniyor. Oyunun temel içeriğine kabaca baktığımız zaman şunlar ön plana çıkabilir; yıldızlararası mücadele, keşif, korsanlık, kaynak toplama, endüstriyel üretim, ticaret… Bunları yapabilmeniz için ise EVE Echoes’da 8000’den fazla yıldız sistemi sizi bekliyor ki bu oldukça geniş bir içerik demek.

Uzay gemileri

EVE denince akla ilk gelen şey uzay değil mi? Peki uzay gemileri nerede? EVE Echoes’a eklenmiş 100’den fazla uzay gemisi sizleri bekliyor. Ayrıca gemilerin değiştirilebilir olduğu da geliştirici notları arasına ve tanıtım sayfasına eklenmiş durumda. Hatta diğer mobil uzay oyunlarında olduğu gibi EVE Echoes’da da uzay gemileri tamamen geliştirilebilir ve modifiye edilebilir olması muhtemel. Bunu oyun hakkında daha fazla bilgi elde ettiğimizde öğreneceğiz.

EVE Echoes Resimleri

PvP Savaşları

Benzersiz olmasa da uzay oyunlarından gelen en iyi özelliklerinden birisi elbette uzay gemisi savaşları. Açıklamalara bakacak olursak EVE Echoes 100 kişiye kadar oyuncuların katılabildiği bir alanda savaştan bahsediliyor. 100 denilince aklımıza doğrudan Battle Royale oyunları gelmiyor değil. Böyle birşey olursa bir ilk olur ve gerçekten tutabilir.

Son olarak yazıya son vermeden önce EVE Echoes’un oyun içinde ticarete de önem vereceğini eklemeden geçmeyelim. Bir çok rol oyununda oyuncular ticaret özelliğini mutlaka arıyor. Burada da olacağını söyleyelim. Oyun şimdi ön kayıtta. Yakın zaman içinde çıkacaktır. Çıkışından haberdar olmak için Google Play sayfasından ön kayıt olabilirsiniz.

https://youtu.be/kw6BcQtszj0

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile İngilizce Yayınlandı Şimdi İndir