Fallout Dizi Ne Zam...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Fallout Dizi Ne Zaman Nerede Yayınlanacak?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
354 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Üye Admin
Katılım : 1 yıl önce
Gönderiler: 297
Konu başlatıcı  

Tüm kıyamet sonrası senaryoları arasında nükleer serpinti tartışmasız en yaygın olanıdır ve birçok oyun ortamı böyle bir senaryoda yer alır. Öyle ki Bethesda Fallout adında popüler bir seri yaratmıştır. Oyunlar, harap olmuş ve mutasyona uğramış bir dünyada hayatta kalmaya çalışan farklı karakterleri takip eden çorak bir dünyada geçiyor. Fallout 76 en son çıkan oyun olmakla birlikte, üretken bir seridir. Ancak, bir sonraki oyun biraz zaman alsa da, insanlar önümüzdeki yıl Amazon'a gelmesi planlanan Fallout TV dizisi şeklinde yepyeni bir başlık bekleyebilirler.

Fallout TV Dizisi

Arcance gibi diziler ve The Last Of Us'ın son başarısı sayesinde, oyun topluluğu gelecekteki oyunlarla ilgili diziler konusunda ihtiyatlı bir iyimserlik içinde. Fallout ismi her zaman dikkat çekiyor ve bir TV şovuna dönüştürülmesi konusunda heyecan yaratıyor.

Variety'nin haberine göre, Fallout dizisinin 12 Nisan 2024 tarihinde sadece Prime Video'da yayınlanması planlanıyor. Amazon, yayın platformunu doldurmak için fantezi ve bilimkurgu IP'lerini süpürüyor. Dizi, bir Fallout hikayesi için geleneksel bir kurulum olan 2077 yılında radyasyon geçirmez mühürlü bir yeraltı Kasasında yaşayan birini takip edecek. Başrolde Walter Goggins'in yer alacağı diziye Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones ve Aaron Moten gibi oyuncular da destek verecek.

Kolaylıkla bir diziye dönüştürülebilecek pek çok tanınmış IP var. Neyse ki Fallout serisi yoğun bir bilgi birikimine sahip. Oyunlar sürekli olarak günümüzden birkaç yüzyıl gelecekte geçiyor ve ABD'nin çeşitli şehirlerinde geçiyor. Burada, dünya nükleer serpinti nedeniyle çoğu su ve toprağın ışınlandığı ve çeşitli organizmaların (insanlar dahil) önemli ölçüde mutasyona uğradığı noktaya kadar harap olmuştur.

Oyunlar, devasa bir yeraltı mahzeninde mühürlenerek serpintiden korunan birinin, dışarıdaki çorak araziyi keşfetmek için ayrılmak zorunda kalana kadar olan yolculuğunu takip etme eğilimindedir. Görünüşe göre Fallout TV dizisi de benzer bir rota izliyor.

Video oyunlarına dayalı başarılı bir dizi yapmak mümkün ve pek çok kişi en iyi yöntemin orijinal bir hikaye anlatmak için oyunun içeriğini kullanmak olduğuna inanıyor. Fallout'un sunduğu her şeyle birlikte, pek çok kişi 2024 Nisan'ında Prime Video'da Fallout TV'yi beklemek için umutlarını artırıyor.


   
Alıntı