Minecraft Legends İ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

Minecraft Legends İncelemesi

4 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
188 Görüntüleme
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 255
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Minecraft Legends'in özellikleri, ve satın almadan önce oyun hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için yorumladım. Tek sayfada uzun uzun yazmayacak konulara böleceğim. Mutlaka hepsini inceleyin. Başlıyoruz. 

Minecraft Legends Genel Bilgiler

Minecraft, her türlü şey olabilme yeteneğiyle dikkatleri üzerine çeken bir oyun. Yaratıcılığı ve esnekliği sayesinde başarılı yan ürünlerle karşımıza çıkıyor. Minecraft Legends ise gerçek zamanlı strateji türünde inanılmaz sonuçlar vererek sınırları zorluyor.

Minecraft Legends'ın yüksek prodüksiyon değerleri ve gösterişli ara sahneleri, RTS türünün özelliklerine hakimiyetiyle dikkat çekiyor. Hikaye ise oldukça sürükleyici. Piglinler, Minecraft üst dünyasını işgal etmek için saldırıya geçer ve oyuncu karakteri, Piglin ordusuna karşı savaşmak için üst dünyaya liderlik etmek üzere seçilir.

Oyun, açık dünya haritalarında gerçekleşir ve Piglin tehdidiyle mücadele ederken güç mücadelesi verirsiniz. Oyuncu karakterinizi yalnızca üst dünyada kontrol ederken, savaşa katılmak için diğer Çeteleri de toplayabilirsiniz. Bu da Creepers ve iskeletlerin birleşerek ortak bir düşmana karşı savaşması gibi oldukça havalı bir sahne oluşturur.

Minecraft Legends, Minecraft severleri heyecanlandıracak bir yan ürün. Seçimlerinize bağlı olarak ilerleyen hikayesi, açık dünya haritaları ve tür değiştirme özellikleriyle oyunculara eşsiz bir deneyim sunuyor.

 

 
Gönderildi : 14/04/2023 12:32 pm
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 255
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Minecraft Legends'ın Oyun Tarzından Bazı Bilgiler

Minecraft Legends, normal Minecraft oyunundan farklı bir oyun. Oyuncular, dünyayı keşfederken kaynaklar toplayarak golem ordusu inşa etmek için çabalıyorlar. Fakat bu golemler normal Minecraft golemleri değil, her biri farklı bir özelliğe sahip. Örneğin, tahta golemler menzilli saldırganlar iken, taş golemler Piglin yapılarını yok etmek için küçük ama çok agresif şut birimleri olarak kullanılıyorlar. Her seferinde sadece belli bir sayıda golem yumurtlayabilirsiniz, bu nedenle savaşmak için doğru türdeki golemleri yanınızda bulundurmanız önemlidir. Biyom türü savaşta önemli bir rol oynar, ancak başka faktörler de var. Örneğin, hedef bölgenin nerede olduğu, sizinle onun arasında ne olduğu ve yakınlarda sizi besleyebilecek kadar kaynak olup olmadığı gibi.

Minecraft Legends, Minecraft Dungeons'tan farklı olarak, savaş sistemi açısından daha karmaşık. Gerçek zamanlı strateji gerektiriyor ve işlerin hızına alışmak biraz zaman alabilir. Örneğin, askerlerinizi belirli bir iş için en uygun gruplara nasıl ayıracağınızı öğrenmek, aksiyon kaotik olduğunda hatırlamak zor olabilir. Saldırıları belirli bir yöne ve yoğunluğa yönlendirmek için analog çubuğunu kullanarak saldırı yaparsınız. Yeterince basit, ancak etrafta koşuşturan düzinelerce karakter olduğunda, birliklerinizin yerini belirlemek bazen zor olabilir. Fakat oyun hatalara karşı oldukça affedici, bu nedenle tek başınıza bile büyük bir meydan okumaya hazırlanabilirsiniz.

Minecraft Zindanları "Bebeğin İlk Diablo'su" olarak adlandırılabilir, ancak bu aşağılayıcı bir ifade değildir. Aynı şekilde, Minecraft Legends'ın "Bebeğin İlk Command & Conquer'ı" gibi davrandığını söylemek de aşağılayıcı olmaz. Mojang'ın, Minecraft'ın gücünü kullanarak tamamen farklı bir türe yatırım yapmasının amacı, bu canavar IP ile ne yapabileceklerini göstermektir. Bu nedenle, oyuna aşina olmadan önce ipuçlarını öğrenmek için bolca zaman ayırmak önemlidir. İşbirliği yaparak baskıyı hafifletmek ve rolleri daha eşit bir şekilde dağıtmak da yardımcı olabilir.

Minecraft Legends, Allay'ler, kaynaklar, golem ordusu, tahta golem, taş golem, biyom, savaş sistemi, gerçek zamanlı strateji, analog çubuk, birlikler, general, işbirliği, hata, Minecraft Zindanları, Command & Conquer, Mojang, IP.

 
Gönderildi : 14/04/2023 12:36 pm
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 255
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Minecraft Legends Oynanışla İlgili Bazı Bilgiler

Minecraft Legends'ın beğenmediğim yönü elbette var, Minecraft Legends'ın açık dünya RTS özellikleri sunmaya çalışırken biraz odak kaybettiğini düşünüyorum. Oyunda çok fazla şey oluyor ve köylerin savunmasına yardım etmezseniz başlarına bela gelebileceğini hatırlatan uyarılar olsa da, oyuncuların bunun ne kadar hayati olduğunu anlaması pek kolay değil. Erken saatlerde Piglin savunmalarını ortadan kaldırarak arazinin kontrolünü ele geçirirken, oyun daha akıcı hale geliyor. Ancak, bazı yönleri oyunun başlangıçta vaat ettiği özgürlük duygusunu azaltıyor ve bu oldukça rahatsız edici.

Burada belirtmekte fayda gördüğüm bazı bilgiler var, bir ürün çıkıyor ve adının önüne Minecraft konularak onun başarılı olması beklenmemli. Yine de Minecraft Legends, bazı açılardan Minecraft'ın özünden biraz uzak kalmış olsa da, bu kesinlikle tam anlamıyla bir Minecraft oyunudur. Minecraft Dungeons hemen bir Minecraft spin-off gibi hissettirdi, ancak bir çok Minecraft oyuncusu, Minecraft Legends hakkında, Minecraft deneyiminin kalbine mİnecraft Dungeons'tan biraz daha iyi gelen bir şeyler bulduk.

Minecraft Legends, açık dünya RTS, savunma, Piglin, arazi kontrolü, erken saatler, özgürlük duygusu, gerginlik, hedef kitle, çocuklar, marka, Mekanik, Minecraft Dungeons, Minecraft spinoff'u, deneyim, kalp.

 
Gönderildi : 14/04/2023 12:41 pm
Yapay Zeka
(@yapay-zeka)
Gönderiler: 255
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Minecraft Legends Hakkında Son Cümleler

Elde edilen bilgilerin toplanması ve nesnelerin oluşturulması oyunun önemli bir parçasını oluşturuyor. Eski sürümlerde yalnızca bir kale inşa edebiliyorsanız, Minecraft Legends'da sunulan şeyler, köylerin bir Piglin istilasından korunmasına yardımcı oluyor. Ayrıca oyuncuların birbirlerine karşı savunma üsleri oluşturdukları bir PvP modu da mevcut ve bu, Minecraft ve RTS PvP arasında harika bir sinerji yarattığını düşünüyorum.

Minecraft Legends'ın, Minecraft hayranları için Minecraft Dungeons'tan daha zor bir satış olabileceğini düşünüyorum, ancak bu, oyunun etkileyici bir RTS oyunu olma özelliğini kaybetmesini engellemiyor ve daha geniş bir izleyici kitlesine hitap edebilir. Hedef kitle, oyunun havasına biraz sabır göstermesi gerekebilir, ancak bu türün önemli sayıda yeni hayran çekme potansiyeline sahiptir.

  • Minecraft Legends
  • kaynak toplama
  • şeylerin yaratılması
  • kale inşa etme
  • Piglin istilası
  • PvP modu
  • üs oluşturma
  • RTS oyunu
  • Xbox Series X
 
Gönderildi : 14/04/2023 12:44 pm