PC

AMD Radeon RX 6400 ekran kartları yakında piyasada olacak

AMD’nin giriş seviyesi Radeon RX 6400, perakende olarak piyasaya sürülmeye hazır görünüyor ve AMD’den henüz resmi bir onay gelmemesine rağmen, bazı satıcılar açıklamayı beklemedi. Çin, Arjantin ve Singapur gibi ülkelerdeki birçok mağaza, AMD’nin ürün yelpazesinin bebeğini şimdiden listeledi. RX 6400’ün varlığı zaten biliniyordu. Ezici RX 6500 XT ile birlikte piyasaya sürüldü. O zamanlar, perakende sürümü için herhangi bir plan olmaksızın, yalnızca bir OEM kartı olduğu açıklandı. Singapurlu bir satıcı perakende MSI Aero ITX kartının ve ambalajının resmine sahip olduğu için bu durum değişmiş görünüyor.

Daha Fazla Oku

AMD, XBox SX ve PS5 GPU'larını PC İçin Çıkaracak

PC

Microsoft DirectStorage'ı yayınladı: "PC oyunlarında hızlı yükleme süreleri ve ayrıntılı dünyalar için yeni bir dönem"

18 ay önce Microsoft, yeni Xbox Series X konsolundaki en önemli gelişmelerden birinin PC’ye geleceğini açıkladı – çok hızlı bir NVMe yarıiletken sürücüden önce sıkıştırmasını açmak için sinir bozucu CPU’nuzun muazzam miktarda veri akışına güvenmek yerine GPU’nuza aktarma yeteneği. “DirectStorage API” olarak adlandırılan, oyunların daha ayrıntılı dünyaları yüklemesine ve onları eskisinden daha hızlı yüklemesine izin verecek.
Daha Fazla Oku

iPhone'da Fortnite Oynama (2022)

Xbox Game Studios, özel bulut oyunlarına odaklanan yeni ekip kuruyor

Yeni Nvidia GPU'ları Ray Tracing'de %20 daha iyi olabilir

Nvidia'nın Derin Öğrenme Dinamik Süper Çözünürlük teknolojisi çıktı

PC

Yeni Nvidia GPU'ları Ray Tracing'de %20 daha iyi olabilir

Nvidia, gelecekteki GPU’ların ışın izleme özelliklerini geliştirmek için yeni bir teknik üzerinde çalışıyor. Işın izleme, video oyunlarında ayrıntılı ışık ve gölgeler oluşturmak için aydınlatma ve yansımaları hesaplamakla ilgilidir. Oldukça zorlu, ancak Control gibi kendisi için tasarlanmış oyunlarda olağanüstü görünüyor veya Half-Life gibi eski oyunlara yeni bir hayat bile getirebiliyor. Yeni geliştirme Subwarp Interleaving olarak adlandırılıyor ve şu anda uygulanmaya hazır olmasa da GPU’lar için umut verici bir potansiyel adım gibi görünüyor.
Daha Fazla Oku

Görünüşe göre Minecraft sonunda Xbox Series X/S'de ışın izleme teknolojisine kavuşuyor

Nvidia RTX 3090 Ti'nin 29 Mart'ta piyasaya sürüleceği bildiriliyor

PCRehber

Termal macun nasıl uygulanır?

Termal macun sürmenin birçok yolu vardır, bu yüzden bazı meraklılar arasında hassas bir konu olabilir. Herkesin en iyi sonuçları elde etmek için PC bileşenlerine macun sürmenin kendi yolu vardır, ancak deneyimlerime göre en iyi sıcaklıklar en basit ve çoğu zaman minimalist uygulama yöntemiyle gelir – sadece bir nokta. Bu aynı zamanda “pirinç tanesi” yöntemi olarak da adlandırılır.
Daha Fazla Oku

Overwatch 2 - Hesap Birleştirme (Overwatch'tan Oyunu Aktarma)

Mount & Blade 2 Bannerlord Atölyeler

PC

Mobil Canavar Geliyor; Nvidia'nın GeForce RTX 3080 Ti'si Çok Fazla Güç Gerektirebilir

VideoCardz.com, Nvidia’nın GPU’larının, yani GeForce RTX 3080 Ti ve GeForce RTX 3070 Ti’nin Ocak 2022’de duyurulacak olan dizüstü bilgisayar sürümlerinin çok fazla güç tüketeceğine veya en azından Ti olmayanlardan belirgin şekilde daha fazla güç tüketeceğine dair resmi olmayan bilgilere ulaştı. Görünüşe göre maksimum TGP 10 ve 5 watt daha yüksek olacak, bu da GeForce RTX 3080 Ti için 175 watt ve GeForce RTX 3070 Ti için 150 watt güç gerekeceği anlamına geliyor.
Daha Fazla Oku

Nvidia RTX 3090 Ti'nin 29 Mart'ta piyasaya sürüleceği bildiriliyor

Yeni Nvidia GPU'ları Ray Tracing'de %20 daha iyi olabilir

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

Valorant Ücretsiz Mi?

BulmacaPC

Tetris Effect Artık Oculus Quest'ten Oynanabilir

Developer Enhance Games, bulmaca oyunu #Tetris Effect’in #OculusQuest için resmi olarak piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Tetris’in klasik oyununu eşit parça havai fişeklerle birleştiren güzel #VR deneyimi olan #TetrisEffect, geliştirici Enhance Games’in son zamanlarda Twitter üzerinden duyurduğu…
Daha Fazla Oku

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

Valorant Ücretsiz Mi?

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

Valorant Ücretsiz Mi?

KonsolPC

Desperados 3, Sistem Gereksinimleri Ortaya Çıktı

Hangi bilgisayar ya da donanımla Desperados 3 oynayabileceğinizi merak ediyor musunuz? Acaba sisteminiz bu oyunu oynamak için yeterli mi? Açıklanan resmi gereksinimlere bakarak bilgisayarınız hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Aşağıdaki sistem gereksinimleri verilmiştir. Minimum sistem gereksinimleri…
Daha Fazla Oku

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?