Mobil Oyun

Clash of Kings'ten Hile Açıklaması

Clash of Kings hilecilere karşı çalıştıkları konusunda bir açıklama yaptı. Özellikle geri ödeme hilesinden bahsetti. Geri ödeme hilesi kullanıldığı zaman kesinlikle kaleleri dondurulduğu ve bu konuda oyunculara yardımcı olamayacağım belirtildi.
Geri ödeme hilesi nedir?
Mobil uygulama marketlerinin geri iade konusunda attıkları büyük adım sonucunda oyuncular beğenmezlerse aldıkları paket ve oyunları kısa süre içinde iade edebiliyorlar. Ama oyun içi paketler hali hazırda kullanıldığı için oyun harcanan miktarı oyuncudan geri alamıyor. Oyuncu gelişme gösterirken parasını da geri iade almış oluyor.

Gördüğünüz üzere bu bir hile değil açığı kullanmak. Google Play ve diğer marketlerinin iade edilebilir ürünler konusunda daha açık olması gerekiyor ki oyun yapımcısı da böyle bir duruma karşılaşmasın.

Oyun yapımcıları da bu şekilde bir iade talebi olanlara ama oyun içinde parayı kullanmış olanlara ban cezası veriyor.

“[ÖNEMLİ DUYURU] Lordlarım,
Size açıkça söylemek isteriz ki oyunda geri ödeme hilesi yapıldığının farkındayız ve bu konuyla ilgili kesin kurallarımız var. Eğer satın aldığınız paketlerin geri ödemesini isterseniz kaleniz daimi olarak dondurulacaktır. Bu sorunla karşılaşmamak için lütfen resmi kanallardan (Google Play, Apple Store,…) satın alım yapın, üçüncü kişilerden kesinlikle paket almayın ve büyük geri ödemeler istemeyin. Hileler ekibimiz tarafından kolaylıkla saptanabiliyor ve bu durumda kaleniz dondurulduğunda size yardımcı olamıyoruz.
Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.
Clash of Kings Oyun Stüdyosu”

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Avatar: Frontiers of Pandora sadece ışın izleme ile çalışacak

Hack & Slash

Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?

RehberTWD Survivors

TWD Survivors - Daha Hızlı ve Daha Çok Kaynak Topla #2

RehberTWD Survivors

TWD: Survivors'da En Etkili Kaynak Toplama İpuçları #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir