Mobil Oyun

Savaşacak Mıyız? Sarımsak Mı Toplayacağız? – Clash of Kings

Clash of Kings ‘in yeni krallık için yaptığı duyuruyu görümce incelemek istedim ve yorumlarda gördüğüm bir cümleyi başlık yaparak bu yazıyı yazmaya karar verdim.

SAVAŞACAK MIYIZ SARIMSAK MI TOPLAYACAĞIZ?

Sevgili oyuncular Clash of Kings gibi strateji oyunlarının en çok para kazandığı nokta neresi biliyor musunuz? Oyuncuların askerlerinin ölmesi. Bu sayede hızlı bir şekilde asker basmak için altın harcamak zorundalar. Maalesef askerler o kadar araştırma ve geliştirmeye rağmen çok yavaş eğitiliyor. Bu sayede Clash of Kings para kazanıyor. İlk önce duyuruyu vereyim ardından da direkt olarak yorumu paylaşayım gerçekten değerli bir yorum.

[Yeni Krallık] Lordlarım! Yeni uluslararası krallık 1988 YARIN açılacak! Gidin ve sıfırdan temiz bir sayfaya başlayın… Yeni krallığa kimler gidiyor? Yeniden başlasanız taktiklerinizde neleri değiştirirdiniz? Bize anlatın!
İyi eğlenceler!
Clash of Kings Türkiye Takımı

Clash of Kings hergün Krallık açıyorsunuz her 3 5 ayda birleşme yapıyorsunuz savaş çıksın askerler ölsün alış veriş olsun diye. Okey arkadaş okeyde bir etkinlik yapıyorsun adamı çiftçi yapıyorsun kafa yapmakla bire birsiniz savaşcazmı sarımsakmı toplucaz!

Arkadaşın burada dediği yeni krallık açıyorsun tamam. Sıfırdan başlayın diyorsunuz o da tamam. Sonra krallıklardan birleştiriyorsunuz! Neden? Yeni Krallıkta asker seviyeleri düşük ve hızlı basılıyor. Gelişmek için zaman istiyor. Sunucu çok para getirmiyor. Başka bir sunucu ile birleşince daha güçlü rakipler karşınıza çıkıyor. Hızlı gelişmek gelişince daha hızlı asker basmak zorundasınız. Bu da para demek. Clash of Kings bu şekilde para kazanıyor.

Başka bir örnek. Aynı kategorinin en iyi oyunlarından birisi Vikings: War of Clans. Bir haftada 7 gün var ve bu 7 günün 5’inde savaş etkinlikleri var. İnsanlar bir dakika nefes alamıyor. Ya kalkan basarsın ya da çok güçlü olup savunurum ya da herkesi ezip geçersin. Ya da bütün askerlerin ölür. Başka bir seçenek yok. Her ihtimalde oyun çok iyi para kazanıyor.

Clash of Kings oyuncularından gelen bir kaç yorum. Onların sesi olalım. Oyunda kaynak sıkıntısı var. Krallık birleşince kaynak sıkıntısı artıyor. Ama elbette parabızla kaynak almak çok kolay.

Her zaman olduğu gibi PC yani Facebook ya da varsa diğer sosyal medya oyunu sürümüne güncelleme gelmiyor. Buradan oynayanlar etkinliklerden faydalanamıyor.

Bu sıkıntılara çözüm arıyoruz Clash of Kings.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Strateji

Dune: Spice Wars çıkış tarihi, oynanabilir gruplar ve daha fazla ayrıntı açıklandı

Age of Empires 4

Age of Empires 4 önümüzdeki hafta güncellenecek, güncelleme detayları yazımızda

Strateji

Starship Troopers: Terran Command Yine Ertelendi

Mobil OyunStrateji

Total War: Medieval II'nin iOS ve Android İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.