Mobil Oyun

Netmarble’den Iron Throne Strateji Oyunu

Son zamanlarda oldukça fazla para kazanan strateji oyunlarından biri olan Iron Throne’dan bahsetmek istedim. Sık sık reklamlarını gördüğüm oyun hakkında biraz araştırma yaptım. Sizlere bir kaç küçük detay vermek isterim. Iron Throne toplam 14 bine yakın oyla birlikte 4.5 puan toplayarak önemli bir başarı elde etmiş olsa da oy veren kişi sayısı oldukça az. Bunun yanında oyunun Google Play Store üzerinden indirilmesi ise 500 bini geçmiş ki bu rakam da biraz düşük. Oyunun daha yeni olmasına veriyoruz ve diğer detaylara geçiyoruz.

Netmarble'den Iron Throne Strateji Oyunu
Irone Throne Kasaba
Netmarble'den Iron Throne Strateji Oyunu
Irone Throne Savaş

Kale inşası
Kale inşası diğer strateji oyunlarında gördüğümüz gibi kalenin içini bize gerekli olan binalarla doldurup geliştirme stratejisi üzerine kurulu. Benzer bütün oyunlar gibi gerçekten sıkıcı bir süreç diyebilirim. Sıkıcı olmasının nedeni elbette uzun sürmesi. Kalenin içini en üst seviyeye çıkarabilen ve bunu seneler sonra yapabilen çok az sayıda insan var. Belki bu oyun yeni olduğu için böyle bir oyuncu olmayabilir. Zaten daha sonra gelen güncellemelerle oyunun sonunu görmek imkansız. Siz kalenizi son seviyeye çıkarmak için çabalarken gelen güncelleme kale seviyesini bir kaç seviye yukarı çekiyor ve herkes isyan ediyor.

Ayrıca Bakınız:   Dünya Çocuklar Günü Etkinliği - Clash of Kings
Netmarble'den Iron Throne Strateji Oyunu
Irone Throne PvE Mücadelesi

PvP mücadelesi
Diğer insanlarla gerçek zamanlı savaşıyorsunuz. Kalenize saldırıyorlar ve siz de onlarınkine saldırıyorsunuz. Esas amaç elbette ganimet elde etmek. Ganimet olmazsa gelişmeniz yavaşladığı için oyun sizi saldırmaya mecbur bırakıyor. Elbette diğer oyuncular da sizden ganimet çaldığı için gelişmenizin yine yavaşlama ihtimali var. Gerçek zamanlı diğer oyuncularla savaşıp onların askerlerini bayıltmak da diğer amaç düşmanlarınızın güçlenmesini istemezsiniz.

Netmarble'den Iron Throne Strateji OyunuNetmarble'den Iron Throne Strateji OyunuNetmarble'den Iron Throne Strateji Oyunu

İttifaklar
Oyunda ittifaklar da mevcut. İttifaklar özellikle grup savaşları yapmak için gerekli. Sizden güçlü bir düşmana saldırmak için birkaç oyuncu toplanıp askerlerinizi birleştirmeniz gerekiyor. Bu sayede daha güçlü rakipleri alt etmek mümkün. Ayrıca ittifaklar yardımlaşma konusunda da olması gereken özelliklerden.

Ayrıca Bakınız:   Satranç Oynayalım #1

Iron Throne Modları
Çeşitli Modlar
Büyük Savaş – Eşit şartlarda ve asker kaybetmeden, tamamen stratejik bir maç yapın!
Lejyon Savaşı – Muhteşem ekip oyununuzla savaş alanının hakimi olun.
Boyut Savaşı – Efsanevi tarihi takip edin ve oyunun hikâyesini ortaya çıkarın.
Kasaba Modu – Kasabanızın halkıyla gizemli ve tehlikeli görevleri çözün.

Netmarble'den Iron Throne Strateji OyunuNetmarble'den Iron Throne Strateji Oyunu

Büyük Savaş modu eğlence için bire bir asker kaybetmeyecek olmanız sizi cesaretlendirebilir. Haydi savaşa. Lejyon savaşı ise ittifakların birbirleriyle çarpıştığı bir mod. Boyut savaşında PvE yaparak rol şansınız var. Oyunun hikayesine derinlemesine dalabilirsiniz. Günlük görev modunu ise kendi içinizde basit ve küçük ödüller için yapabiliyorsunuz.

Iron Throne denemek isteyenler sizlere bağlantıyı vereyim. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmarble.war

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Microsoft'un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar

Mobil Oyun

Marvel Super War, Netease'in Yeni Mobil Mobası Yakında Çıkıyor

Mobil Oyun

Ücretsiz Minecraft, Tarayıcıdan Oyna

HaberMasa OyunlarıMobil Oyun

Zynga Ücretli Abonelik Üzerinde Çalışıyor

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir