Mobil Oyun

Mobil Oyun Telefonu: Honor Play Çok Yakında Ülkemizde

Son zamanlarda bir çok markanın üst üste oyun telefonu duyurduğunu biliyoruz. Moda haline gelen bu üretim elbette kendi pazarını yarattı. Oyuncular her yerden oyun oynamak için bu cihazlarla satın almaya hazır. Razer Phone’un öncülük ettiği oyun telefonu kategorisine geçtiğimiz yakın zaman da bir telefon daha eklenmişti. Honor Play. Şimdi Huawei cephesinden gelen bilgiye göre Honor Play ülkemizde de satışa çıkacak.
Mobil Oyun Telefonu: Honor Play Çok Yakında Ülkemizde
Huawei tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak Eylül ayı içinde telefonun Türkiye’de satışa çıkması gerekiyor. Bu satış ay sonunu bulabilir telefonu bekleyenlerin dikkatine.

Honor Play’in özellikleri
Honor Play ‘in bir oyun telefonu olduğunu söylersek zaten bu telefonda nelerin iyi olması gerektiğini tahmin edebilirsiniz. En önemlisi ekran ve ses. Elbette donanım özelliklerine değinmeye gerek yok zira rahat bir oyun deneyimi için en iyisi olmalı.
Mobil Oyun Telefonu: Honor Play Çok Yakında Ülkemizde
6.3 inç Full HD+ Ekran (1080×2304)
4/6 RAM (Opsiyonel)
64 GB Depolama Alanı
16 + 2 MP (2 adet) Arka Kamera, 16 MP Ön Kamera
3750 mAh Batarya Kapasitesi
EMUI 8.1 arayüzü ve Android 8.1

Ayrıca Bakınız:   Arena of Valor En Çok Oynanan ve En Çok Kazanan Nişancılar Hangileri

Ekran boyutu oyun telefonu için yeterli. Daha büyüğü kontroller açısından zaten sıkıntı olacaktır. 4Gb bile yeterli gelir ama daha fazla bellek herzaman işinize yarayabilir. 64gb depolama alanının bir oyuncu telefonu için yeterli olmadığını söylemem gerek. Zira çok fazla büyük boyutlu oyun indirmek istenebilir. Bana kalırsa kamera çok da önemli değil. Zaten amaç oyun oynamak. Bataryasının daha büyük olması gerektiğini düşünüyorum. Ne kadar tasarruflu olursa olsun oyun oynarken şarjının çok daha hızlı bitecektir. Android’in son sürümü olan Android 9 ile gelmemesi de bir ekşisi daha. Ama yakın zaman içinde bu sorun bir güncelleme ile gidebilir.
Mobil Oyun Telefonu: Honor Play Çok Yakında Ülkemizde
Honor Play, fiyat konusunda iyi olabilir ama şimdilik bilgi yok. 320 $ fiyatıyla çeşitli ülke piyasalarında kendine yer bulmuş. Ülkemizdeki fiyatı 3000 civarı olacak diye düşünüyoruz. Hatta daha yüksek bile olma ihtimali var.

Ayrıca Bakınız:   Yakında Çıkması Beklenen Mobil Oyunlar Mart 2019
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Mobile Legends Advanture Mobil RPG

Mobil Oyun

Microsoft'un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar

Mobil Oyun

Marvel Super War, Netease'in Yeni Mobil Mobası Yakında Çıkıyor

Mobil Oyun

Ücretsiz Minecraft, Tarayıcıdan Oyna

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir