MobaMobil Oyun

Tank Raid Online Mini Moba Oyunu

Daha önce bir çok örneğini gördüğümüz oyunlardan birisi Tank Raid . Oyunu kısaca tanıtmak istiyorum. Android üzerinden oynadığım oyun renkleriyle ve içeriğiyle beni etkiledi. İsminden de anlaşılacağı üzere oyunda karakterimiz bir tank ve onunla düşman tanklarla karşı savaşıyoruz.

Tank Raid oynanış
Oyunun bir kaç modu var. Benim oynadıkları ölüm maçı ve futbol modu. Ayrıca daha sonradan açılan Battle Royale modunu da oyun içinde görebilirsiniz.
Oyuna 3 kişi gibi düşman 3 kişiyi alt etmeye çalışıyorsunuz. Ölüm maçında en çok düşmanı alt edip tecrübe kasan ve puanını yükselten takım süre bitince kazanıyor. Maçlar da oldukça kısa. Futbol modunda amacınız doğrudan düşmanı alt etmek değil. Rakip kaleye gol atmak. Elbette düşmanların etkisini azaltmak için onları saf dışı etmek tanklarını parçalamak şart. Topu aldığınız zaman top size yapışıyor ve kaleye doğru sürüklüyorsunuz. Kaleye gelince vuruş butonu ile şut çekip topu fırlatmanız mümkün. 3 gol bulan kazanıyor.

Battle Royale modunda ise herkes kendisi oluyor ve rakiplerinizi alt edip daha güçlü hale geliyor sonrada en sona kalmaya çalışıyorsunuz.
Tanklar hakkında
Oyun içinde kullanabileceğiniz bir sürü tank var. Hepsi açılabilir. Tanklar genel manada 2 parçadan oluşuyor. Gövde ve silah. Gövdesi hafif tanklar hızlı giderken canları az oluyor ama ağır gövdeler yavaş gidiyor canlar fazla oluyor. Silahlar da oldukça ilginç. Tanklarını üzerinde istediğimiz silahı kullanabiliyoruz.

Gelişim
Tankları geliştirmek için ödül olarak tank ve silah kartları topluyor yükseltmek için yeterli kartınız olduğunda oyun içi parayla yükseltip daha güçlü hale gelebiliyorsunuz. Bu açıdan kart destesi oyunlarına benziyor.
Kamera
Oyun üstten bakış kamerasıyla oynanıyor. Bu sayede çevreye hakim olmanız mümkün.

Demek değerlendirme yapacak olursam, Oyun gerçekten kısa maçlara sahil. Tank Raid için mini moba desek yanlış olmaz. Oyun hakkında detaylı bilgi arıyorsanız sizler için kaydettiğim 2 videoyu da izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
V Rising

V Rising: Özel Sunucu Nasıl Silinir?

Path of Exile

Path of Exile: Sentinel Genişlemesi Duyuruldu

Moba

Riot Games, League of Legends'ta Savaşı Yavaşlatmak İstiyor

Dying Light 2

Dying Light 2'nin Yeni Game Plus modu bu hafta çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.