MobaMobil Oyun

Tank Raid Online Mini Moba Oyunu

Daha önce bir çok örneğini gördüğümüz oyunlardan birisi Tank Raid . Oyunu kısaca tanıtmak istiyorum. Android üzerinden oynadığım oyun renkleriyle ve içeriğiyle beni etkiledi. İsminden de anlaşılacağı üzere oyunda karakterimiz bir tank ve onunla düşman tanklarla karşı savaşıyoruz.
Tank Raid Online Mini Moba Oyunu
Tank Raid oynanış
Oyunun bir kaç modu var. Benim oynadıkları ölüm maçı ve futbol modu. Ayrıca daha sonradan açılan Battle Royale modunu da oyun içinde görebilirsiniz.
Oyuna 3 kişi gibi düşman 3 kişiyi alt etmeye çalışıyorsunuz. Ölüm maçında en çok düşmanı alt edip tecrübe kasan ve puanını yükselten takım süre bitince kazanıyor. Maçlar da oldukça kısa. Futbol modunda amacınız doğrudan düşmanı alt etmek değil. Rakip kaleye gol atmak. Elbette düşmanların etkisini azaltmak için onları saf dışı etmek tanklarını parçalamak şart. Topu aldığınız zaman top size yapışıyor ve kaleye doğru sürüklüyorsunuz. Kaleye gelince vuruş butonu ile şut çekip topu fırlatmanız mümkün. 3 gol bulan kazanıyor.
Tank Raid Online Mini Moba Oyunu
Battle Royale modunda ise herkes kendisi oluyor ve rakiplerinizi alt edip daha güçlü hale geliyor sonrada en sona kalmaya çalışıyorsunuz.
Tanklar hakkında
Oyun içinde kullanabileceğiniz bir sürü tank var. Hepsi açılabilir. Tanklar genel manada 2 parçadan oluşuyor. Gövde ve silah. Gövdesi hafif tanklar hızlı giderken canları az oluyor ama ağır gövdeler yavaş gidiyor canlar fazla oluyor. Silahlar da oldukça ilginç. Tanklarını üzerinde istediğimiz silahı kullanabiliyoruz.
Tank Raid Online Mini Moba Oyunu
Gelişim
Tankları geliştirmek için ödül olarak tank ve silah kartları topluyor yükseltmek için yeterli kartınız olduğunda oyun içi parayla yükseltip daha güçlü hale gelebiliyorsunuz. Bu açıdan kart destesi oyunlarına benziyor.
Kamera
Oyun üstten bakış kamerasıyla oynanıyor. Bu sayede çevreye hakim olmanız mümkün.

Demek değerlendirme yapacak olursam, Oyun gerçekten kısa maçlara sahil. Tank Raid için mini moba desek yanlış olmaz. Oyun hakkında detaylı bilgi arıyorsanız sizler için kaydettiğim 2 videoyu da izleyebilirsiniz.
Tank Raid Online Mini Moba Oyunu

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Forza Street Mobil Oyunu Yakında Telefonlarınızda Olacak

Mobil OyunYeni Oyunlar

Google Play'de Yayınlanmayı Bekleyen Ama Şimdi Oynayabileceğiniz Oyunlar

Mobil OyunYeni Oyunlar

Çok Yakında Android'e Bir Çok Oyun Geliyor

Mobil OyunMobil Oyun Haber

Bulut Oyun Sistemi Google Stadia Nedir?

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

0 Yorum

  • Pingback: Brawl Stars İsminizi Nasıl Renkli Yazarsınız? – Mobil Oyun Haber
  • Pingback: Ramageddon Mini Battle Royale / Mobil Oyun Tanıtım - Mobil Oyun Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir