Mobil Oyun

Star Trek Fleet Command Oyunu Açıldı / Tanıtım

Daha önce ön kayıt bilgisini paylaştığım beklenen oyun Star Trek Fleet Command sonunda yayınlandı. Android üzerinden deneyimlediğim oyun hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Star Trek artık ikon haline gelmiş bir gelecek zaman uzay senaryosu. Bir sürü film, bir sürü dizi bölümü hikaye derken uzun zamandır oyun piyasasında da varlığını sürdürüyor. Şimdi yeni bir mobil oyunla karşımızda. Star Trek Fleet Command.

Star Trek Fleet Command ne oyunu? 

Oyun bir açık dünya strateji devasa çok oyunculu rol Oyunu. Bir çok kategoriyi içinde barındırıyor. Şöyle ki, 
Strateji için binalar yapıp geliştiriyorsunuz. Bu sizin komuta merkeziniz oluyor. Uzaya açılıp diğer oyuncularla ve yapay zekayla savaşıyorsunuz. Bu da oyunun devasa çok oyunculu ve PvE ve PvP kısmı oluyor. Bununla birlikte ikonlaşmış Star Trek karakterleriyle oynanabiliyor, onları filonuza alıyorsunuz. Bu da oyunun rol kısmı oluyor. Rol kısmı in ayrıca görevler de var. 

Star Trek Fleet Command ırklar

Oyunun asıl amacının efsanevi Star Trek evrenin bizlere yaşatmak olduğunu söylemeye şu aşamada gerek kalmadı. Star Trek genel hikayesinde ne varsa Fleet Command oyununda da bulabileceksiniz. Romulan, Klingon ve Federasyon, hepsi burada. 
Bununla birlikte Kirk, Spark gibi ve son filmlerde görülen bir çok ikonlaşmış Star Trek karakterini subay olarak filonuza katmanız mümkün. Bunun için oyun sizden DNA parçaları toplamanızı ve subayınızı çağırmanızı istiyor. 

Star Trek Fleet Command oynanış 

Star Trek Fleet Command oynanış bakımından oldukça zengin. Oyunda bir komuta merkeziniz, gemileriniz ve uzayınız var. Uzayda istediğiniz gibi 2 boyutlu haraket etmemiz mümkün. 
Uzayda diğer oyuncu gemilerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte görevlerde ilgili PvE yapay zeka da uzay boşluğunda süzülüyor. Görevlerden sandık açarak Sunay DNA’sı toplayabilirsiniz. Bunları birleştirerek yeni gemilerinize subay atayabilirsiniz.
Oyunda açılması gereken bir sürü yine ikonlaşmış Star Trek gemisi dr mevcut. Beğeneceğinizi umduğum oyun şimdi indirilebilir. 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scopely.startrek
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Türkiye'de En Çok Hangi Mobil Oyunlara Para Harcadık?

Mobil Oyun

Apple Arcade Resmen Tanıtıldı

Mobil Oyun

Erangel'de İşaret Fişeği Nasıl Bulunur?

HaberMobil Oyun

Google Play Pass Nedir? Test Ediliyor

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.