Hayatta KalmaMobil Oyun TanıtımYoutube

Mobil Oyun Tanıtım: Ares Virus / Survival / RPG

Hayatta kalma mobil oyunlarına ilgi mi duyuyorsunuz? O halde Ares Virus oyununa mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Sizlere oyunu fazla kafa karıştırmadan tanıtmak niyetindeyim. Dilerseniz her zamanki kriterlerimizle Ares Virus oyun tanıtımımıza başlayalım.

Ares Virus nasıl bir oyun?

Oyun üst kameradan oyuna bakabildiğiniz ve bir askeri yönettiğiniz doğada, çeşitli hatalar neticesinde evrimleşmiş yaratıklara karşı hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun. Genel hayatta kalma oyunlarıyla benzer yönleri olduğu gibi kendine özgü yönleri de olan Ares Virus mobil hayatta kalma oyunu soluk görünümüyle de dikkat çekiyor.

Ares Virus Survival oynanış

Oyuna bir asker olarak başlıyorsunuz. Bir görev esnasında yaşadığınız sıkıntıdan birisi sizi kurtarıyor ve oyun başlıyor. Oyun içinde evrimleşmiş yaratıklara karşı mücadele ediyor ve hem açlığa hem de doğal zorluklara karşı hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Ayrıca Bakınız: LAST DAY ON EARTH

Diğer hayatta kalma oyunlarında (Stormfall: Saga of Survival, Zone Z) olduğu gibi silah sistemi, crafting, yeme içme, diğer yaratıklara karşı mücadele, bir base kurma ya da var olanı geliştirme gibi özellikleri bulunuyor. Silah yapma ya da doğadan diğer yaratıklardan bulma gibi aktiviteler var. Gerekli meteryalleri toplayıp istenilen seviyeye de geldiğiniz zaman oyunun müsade ettiği şeyleri geliştirmeniz mümkün.

Youtube kanalıma abone ol

Savaş sistemi diğerlerinden farklılık gösteriyor. Silahları kullanmak için hemen vurma ya da güçlü vurma gibi özellikler bulunuyor. Silahın vuracağı alan görülebiliyor. Bununla birlikte illa karşıdan hasar almanıza gerek yok. Gelen hasardan kaçınma özelliği de var. Hayatta kalma kısmı tamamen sizin elinize bırakılmış görünüyor. Bu sayede oyunun eğlence düzeyide biraz artmış gibi diyebiliriz.
ares virus hayatta kalma oyunu
Bununla birlikte diğer oyunlarla benzerlik gösteren bir silah özelliği ise dayanıklılığa sahip olması. Dayanıklılığı biten silah kırılıyor ve yenisine ihtiyacınız oluyor.

Görev sistemi ve dünya haritası

Diğer hayatta kalma mobil oyunlarından bir başka ve en önemli farkı da görev sistemi ve dünya haritası geçişleri olmuş. Örneğin Stormfall oyununda dünya haritasında bir yerden bir yere gitmek zaman alıyor. Koşarak giderseniz enerji yerken yürüyerek gitmek, gideceğiniz yerin mesafesine göre oldukça uzun sürüyor. Bunda ise zindan tabanlı oyunlar gibi bir yükleme ekranından sonra diğer haritaya geçmek, diğerine geçişe geldiğiniz zaman oradan da bir sonrakine geçmek mümkün. Lakin dönüşler de tıpkı gidişler gibi oluyor. Evinize dönmek isterken yolunuzu bile kaybedebilirsiniz.

Ares Virus diyaloglar

Oyunda bir konuşma sistemi bulunuyor. Görev alacağınız kişiye seçenekler içinden istediğiniz soruyu sormanız ve bazı görevler için akışı değiştirmeniz mümkün olabiliyor. Ya da bir konu hakkında daha fazla detay almanız için ideal bir sistem bulunuyor.

Yazı tabanlı hayatta kalma oyunu Buried Town

Genel olarak renksiz yapısıyla ve gelişmiş oynanış ve hayatta kalma zorluğuyla dikkatimi çeken Ares Virus oyunu hakkında yarım saatlik bir videom da bulunuyor. İzleyebilir ve oyunu yakından görebilirsiniz.

Ares Virus oynanış videosu

Ares Virus hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Palworld'de Uçan Binekler ve Onları Nasıl Alabileceğiniz Konusunda Bilgi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep Neden Çok Zor?

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim'de Envanter Alanınızı ve Taşıma Kapasitenizi Nasıl Artırırsınız?

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim'de Obliterator Nasıl İnşa Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir