Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

Popüler battle royale oyunu, Pubg’nin son zamanlarda en çok yaşattığı sıkıntı oyuna girememe gibi bir sonucu olan “dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı” hatası bir çok oyuncunun canını sıkmaya yetiyor. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Çözümü

Bu sorunun kaynağını belirlemek lazım. Bu sorunun 2 farklı ama sebebi aynı kaynağı mevcut. Sunucuların meşgul olması. Bunun sebebi ise yoğunluk olması.

Ayrıca bakınız: Pubg Mobile Vietnam Sorunu Çözümü

Steam sunucuları

Pubg, Steam oyun platformu üzerinden yayınlanmış bir oyun olduğundan bağlantı için onun sunucularından geçmeniz gerekiyor. Steam’de yaşanan yoğunluk (sunucu hatası, oyuncu çokluğu) sizin Pubg sunucularına girmenize engel oluyor. Sonucunda da Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası karşınıza geliyor.

Youtube kanalıma abone olarak mobil oyunlardan anında haberdar olabilirsin.

Pubg sunucuları

Pubg’nin kendi sunucularında da buna benzer bir yoğunluk meydana geldiği zaman aynı hatayla karşılaşmanız olası.

Çözüm

Bu hatanın çözümü ise oldukça basit. Sadece aç kapat yöntemini kullanıyoruz. Aslında esas çözüm sunucunun müsait olmasını beklemek. Aç kapat kısmı ise bu hatada takılı kalırsak diyedir. Oyunu kapatıyorsunuz. Ardından Steam uygulamasını da tamamen sağ alt kısımdan kapatıyoruz. Bir kaç dakika sonra önce Steam sonra oyunu açıyoruz. %90 ihtimalle oyuna girebileceksiniz. Giremeyeceğinizi ön gören kısma denk gelirseniz bilgisayarınızı kapatıp açmanızı öneriyoruz.

Bu sorunla ilgili forumda tartış.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile'da Zırhlı Araç Nasıl Alınır?

Battle Royale

Pubg Mobile'ın Savaşçı Temasını Gördün Mü?

Battle Royale

Pubg Mobile Yeni Güncelleme Ne Zaman?

Nasıl Yapılır

Pubg Mobile Tencent Emülatör Başlatılamadı Hatası ve Çözümü

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.