Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

Popüler battle royale oyunu, Pubg’nin son zamanlarda en çok yaşattığı sıkıntı oyuna girememe gibi bir sonucu olan “dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı” hatası bir çok oyuncunun canını sıkmaya yetiyor. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Çözümü

Bu sorunun kaynağını belirlemek lazım. Bu sorunun 2 farklı ama sebebi aynı kaynağı mevcut. Sunucuların meşgul olması. Bunun sebebi ise yoğunluk olması.

Ayrıca bakınız: Pubg Mobile Vietnam Sorunu Çözümü

Steam sunucuları

Pubg, Steam oyun platformu üzerinden yayınlanmış bir oyun olduğundan bağlantı için onun sunucularından geçmeniz gerekiyor. Steam’de yaşanan yoğunluk (sunucu hatası, oyuncu çokluğu) sizin Pubg sunucularına girmenize engel oluyor. Sonucunda da Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası karşınıza geliyor.

Youtube kanalıma abone olarak mobil oyunlardan anında haberdar olabilirsin.

Pubg sunucuları

Pubg’nin kendi sunucularında da buna benzer bir yoğunluk meydana geldiği zaman aynı hatayla karşılaşmanız olası.

Çözüm

Bu hatanın çözümü ise oldukça basit. Sadece aç kapat yöntemini kullanıyoruz. Aslında esas çözüm sunucunun müsait olmasını beklemek. Aç kapat kısmı ise bu hatada takılı kalırsak diyedir. Oyunu kapatıyorsunuz. Ardından Steam uygulamasını da tamamen sağ alt kısımdan kapatıyoruz. Bir kaç dakika sonra önce Steam sonra oyunu açıyoruz. %90 ihtimalle oyuna girebileceksiniz. Giremeyeceğinizi ön gören kısma denk gelirseniz bilgisayarınızı kapatıp açmanızı öneriyoruz.

Bu sorunla ilgili forumda tartış.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberWarzone

Warzone Scream kostümü nasıl elde edilir?

Pubg Mobile

Pubg Mobile Oyun Modları

Battle Royale

Ghost Recon Frontline Kapalı Betası Ertelendi

PUBG

Yeni Pubg'nin Oyun Motoru Ortaya Çıkmış Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir