Battle RoyaleNasıl YapılırPUBG

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası

Popüler battle royale oyunu, Pubg’nin son zamanlarda en çok yaşattığı sıkıntı oyuna girememe gibi bir sonucu olan “dış sağlayıcıdan doğrulama yapılamadı” hatası bir çok oyuncunun canını sıkmaya yetiyor. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası Çözümü

Bu sorunun kaynağını belirlemek lazım. Bu sorunun 2 farklı ama sebebi aynı kaynağı mevcut. Sunucuların meşgul olması. Bunun sebebi ise yoğunluk olması.

Steam sunucuları

Pubg, Steam oyun platformu üzerinden yayınlanmış bir oyun olduğundan bağlantı için onun sunucularından geçmeniz gerekiyor. Steam’de yaşanan yoğunluk (sunucu hatası, oyuncu çokluğu) sizin Pubg sunucularına girmenize engel oluyor. Sonucunda da Pubg Dış Sağlayıcıdan Doğrulama Yapılamadı Hatası karşınıza geliyor.

Pubg sunucuları

Pubg’nin kendi sunucularında da buna benzer bir yoğunluk meydana geldiği zaman aynı hatayla karşılaşmanız olası.

Çözüm

Bu hatanın çözümü ise oldukça basit. Sadece aç kapat yöntemini kullanıyoruz. Aslında esas çözüm sunucunun müsait olmasını beklemek. Aç kapat kısmı ise bu hatada takılı kalırsak diyedir. Oyunu kapatıyorsunuz. Ardından Steam uygulamasını da tamamen sağ alt kısımdan kapatıyoruz. Bir kaç dakika sonra önce Steam sonra oyunu açıyoruz. %90 ihtimalle oyuna girebileceksiniz. Giremeyeceğinizi ön gören kısma denk gelirseniz bilgisayarınızı kapatıp açmanızı öneriyoruz.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Duvar Kağıdı – En İyilerini Seçtik