Nasıl Yapılır

Mobil Oyunlar İçin Oyun Hızlandırıcı (Game Booster) Ayarları Nasıl Yapılır?

Bir çok oyuncu, telefonları nedeniyle mobil oyunlarda sıkıntı çekebilir. Bu durumda çoğu zaman imdadımıza yetişir. Peki bu tür uygulamaları en doğru şekilde nasıl kullanırız? Neden ayar yapmaya ihtiyaç duyuyoruz?

Oyun hızlandırıcılara neden ihtiyaç duyuyoruz?

Genelde düşük donanımlı telefonlar buna ihtiyaç duyar ama yüksek donanımlı telefonlarda kullanmayacak değiller. Arka plan uygulamalarını ve kullanımını kısıtlamak temiz bir telefonla oyuna başlayarak daha iyi bir oyun deneyimi elde etmek için bu tür uygulamalar kullanabilir. Ama Galaxy S9 gibi ya da Xiaomi Mi6 ve üzeri modeller gibi telefonla oyunu hızlandırmanıza gerek yok. Herhangi bir oyunu sıkıntısız oynamanız mümkün ama bazı özellikler nedeniyle game booster uygulamaları bu tür yüksek donanımlı cihazlarda da kullanılabilir. Örneğin gelen çağrı ve mesaj bildirimlerini kapatmak gibi.

Oyun hızlandırıcıya neden ayar yapmalısınız?

Bir çok oyun hızlandırıcı uygulama altına yapılan yorumda işe yaramadığını ya da telefonu bozduğunu söyleyen yorumlar görürsünüz. Lakin bu yorumların bir çoğu doğru değildir çünkü ayarları doğru yapılmamıştır. En doğru ayarlar en yüksek verimi alabilirsiniz.

Game Booster ayarları nasıl olmalı?

Bu ayarları Xiaomi Mi6 üzerinden anlatıyorum. Kendi içerisinde gelen hazır oyun hızlandırıcısı bulunuyor. Herhangi bir yerden indirme değildir. Lakin Google Play’deki oyun hızlandırıcılar aynı mantıkla çalışır.
xiaomi oyun hız arttırıcı özellikleri
  • Xiaomi’de bu özellik “güvenlik” ayarlarında bulunur.
  • En alt kısımda “oyun hız arttırıcı” simgesini görürsünüz.
  • Giriş yapın.
  • Açılan sayfada otomatik hızlandırılacak oyunlar listesini görürsünüz.
  • Buradaki oyun ekle buıtonundan telefonunuzda yer alan oyunları buraya eklersiniz.
  • Ekleme işleminden sonra bu oyun çalıştırıldığı anda otomatik hızlandırılır.
  • Buraya sadece oyun değil uygulama eklemeniz de mümkündür.
  • Sağ alt kısımda yer alan ayarlar kısmından daha özel ayarlara geçelim.
game booster ayarları nasıl yapılmalı

Oyun Hız Arttırıcı

Bu kısım açık olmalı. Bütün özellikleri açan kısımdır.

Otomatik Hızlandır

Bu ayar açık olmalı. Bir önceki sayfada seçtiğimiz oyunlar açıldığı anda hızlandır aktif olması için bunu açık konuma getirin.

Oyun İçi Kısa Yolları

Bu ayarı açarsanız oyunun bir köşesine bir işaret koyar. Bu işaret uygulamanın ve telefonn bazı özelliklerini buraya ekler ve kısa yoldan kullanmanızı mümkün kılar. Örneğin ekran görüntüsü almak. Lakin bu ekrana eklenen küçük buton bazen oyununuzu etkileyebilir. Yanlışlıkla basmanız mümkün. Kapalı konuma getirin.

Bağlantı Önceliği

Bu kısım çok önemlidir. Bağlantı önceliğini oyuna verir. Bu ayar Mobile Legends gibi oyunlarda yaşanan MS sorunlarına çözüm olabilir. Arka planda çalışan uygulamaların interneti sömürmesine izin vermez. İnternet bağlantısı çalıştırdığınız oyunun önceliğindedir.

Arka Plan Senkronizasyonunu Kısıtla

Bunu açarsanız daha iyi bir bağlantı sağlayabilirsiniz lakin neden bana hiç mail gelmiyor demeniz de muhtemel. Zira bir oyun açtığınızda o oyunu kapatsanız bile gmail gibi uygulamalar senkronisasyonu otomaitik tekrar aktif etmiyor. Kapalı konuma getirmeniz önerilir. Ya da daha sonra senkronizasyonu her seferinde kendiniz açabilirsiniz.

Ağlar Arası Geçiş Yapmaktan Kaçın

Mobil ağdan Wifi’a geçerken oyundaki bağlantınız çok yüksek ihtimalle kopacaktır. Buna müsade etmemek için bunu açabilirsiniz. Ağınıza güveniyorsanız kapalı kalabilir. Bağlantı kopmadıktan sonra ağlar arası geçiş zaten yapılmayacaktır.

Önbelleği Temizle

Bunun mutlaka açık olması gerekli. Oyunu açtığınız anda rami otomatik olarak temizler ve bütün ram oyuna kalır. Kasıntılar muhtemelen azalır. Hemen alt kısımda yer alan “istisnalar” kısmına önbellekten silinmesini istemediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Örneğin ben video kaydettiğim için oyun oynarken video kaydedici uygulamanın önbellekte yer alması için Mobizen uygulamasını oraya ekledim.

Rahatsız Etme

Bu özellik video kaydedenler için vazgeçilmezdir. Video kaydederken tam oyunun ortasında gelen mesaj videonun ortasında görünebilir ve bu mesajı karartmak için ayrıca video düzenlemesi yapmanız gerekebilir. Normal oyuncular için de oyunun bölünmemesi ve de üstten rahatsız edici popup çıkmaması için bunu “gizle” şeklinde ayarlayın.
En önemli ayarlar bu şekilde düzenlenebilir. Bir çok uygulamada benzer özellikler bulunur. Sizde bunun gibi düzenleyebilirsiniz.

Oyun oynarken Game Booster kullanıyor musunuz?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Netherite Ingots Craftlama Netherite Ekipmanı Yapma

Pubg MobileRehber

Pubg Mobile'da Mermiyi Sektirmemek İçin En İyi Ayarlar

MinecraftRehber

Minecraft'ta Ejderha Yumurtası (dragon egg) Kuluçkalama

AksiyonRehber

Watch Dogs Legion Bloodline Çalışmıyorsa Nasıl Oynarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir