Mobil Oyun

Pubg Mobile PC’de Kasma Sorunu Çözümü

Pubg mobile pc kasma sorunu

Bu yazımızda PUBG Mobile’ı PC’den oynayan oyuncuları bilgilendireceğiz. PUBG Mobile’ı PC’den en sıkıntısız şekilde nasıl oynayabiliriz basit bir şekilde anlatacağız.

PUBG Mobile mobil tabanlı bir oyun olduğundan PC’de oynamaya çalıştığınızda aynı telefondaki gibi bir grafiği sahip olmanız mümkün değil. Yüksek donanım özelliklere sahip bir bilgisayarınız olsa bile bu sıkıntıyı yaşıyorsunuz. Bizde burada en iyi grafiklerle kasma yaşamadan nasıl oynayacağınız hakkında bilgi vereceğiz. Elbette bilgisayar donanımınız biraz yüksek olmalı. Olsa bile kasma devam ediyor olabilir. İşte bu gibi bilgisayar sorunlarına çözüm bulmaya çalışacağız.

PUBG Mobile çözünürlük ayarları 

Tencent ‘in Pubg Mobile için çıkardığı uygulamasını indirdikten sonra PUBG Mobile’ı indiriyoruz. Oyunu açtıktan sonra ayarlar kısmına girin. Oyun çözünürlüğü:
SD 720P
HD 1080P
Ultra HD 2K
bu seçeneklerden en fazla 1080P’yi seçin. Bilgisayar donanımı iyi değilse 720P’de kalın.

PUBG Mobile motor ayarları 

Motor Ayarları’nda eğer hala kasmanız devam ediyorsa ‘çözünürlük’ kısmında değişiklik yapmanız gerekecek. Tavsiyemiz üst menüdeki seçenekler arasından ‘akıllı mod’ seçili duruma getirmelisiniz. Ayrıca alt kısımda yer alan 4 maddenin 3.sü hariç hepsini işaretli hale getirin. 

Pubg mobile pc kasma sorunu çözümü

Bir sonraki düzenlemenizi oyun içi atarlarsa olacak. Aşağıdaki gibi düzenleyin.
Grafikler: Akıcı
Kare Hızı: Aşırı
Düzgünleştirme: Kapalı
Parlaklık: %100

Yukarıdaki tavsiyeler grafik kalitesini en az şekilde düşürür ama kasma sıkıntısını azaltır. Deneyip yorumlarda sonucu bildirir misiniz?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberWarzone

Warzone 2.0 Silahları Düzenleme Geliştirme

Apex LegendsBattle RoyaleFortnite

Apex Legends vs Fortnite 5 Fark

League of LegendsMoba

League of Legends her bilgisayarda oynanır mı?

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Ücretsiz Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir