Mobil Oyun

Silkroad Online Mobil Oyun Mu Geliyor?

Bazı internet sitelerinde Şubat ayında mobil oyunun çıkacağı yönünde bazı açıklamalar sıklıkla yer aldığı için oyun severler düşünmeye başladı. Gerçekten Silkroad Online Mobil Oyun geliyor mu?

Silkroad Online serüveni
2005 yılından bu yazan bir çok insanı bilgisayar başına kilitleyen Silkroad Online oyunu herkesin özel sunucu açabilmesi neticesinde popülerliğini kaybetti. Zira özel sunucular (private server) daha basit ve oyuncunun istediği gibi oluyor. İsteyen emek server dedikleri daha uzun kasma süresi ve daha zor sunuculara girerken kimisi daha kolay kasılan özel sunucularda oynayabiliyor. Bu açıdan orjinal sunucular popülerliğini kaybetti. Joymax ‘ın (oyunun yayımcısı) aslına bakarsanız çoktan bir çare bulması gerekiyordu.

Silkroad Online Mobil oyun
Joymax, resmi olarak herhangi bir mobil oyunla ilgili açıklama yapmadı ama Silkroadforever isimli site oyunculardan ön kayıt almaya başladı. Ön kayıtların sebebini ise oyun yayınlandığında hediye dağıtmak olduğunu duyurdu lakin bu sitenin resmi olmadığını hatırlatmak gerek.

Özel bir Silkroad Online oyunu mu?
Daha önce Metin2 mobil oyunun çıktığını ama bu oyunu kendi yapımcısının yayınlamadığını biliyorduk. Silkroad Online Mobil oyun içinde aynı şey söz konusu olabilir. Joymax dışında bir yapımcı kendi adına ve başka bir isimde Silkroad Online Mobil Oyunu yayımlayabilir.

Silkroad Forever JoyMax işbirliği içinde mi?
Siteyi incelediğimiz zaman hem AppStore hem de Google Play görsellerinin evlendiğini görmekteyiz. Lakin tıklandığı zaman “yakında” ibaresiyle karşılaşıyoruz. Siteyi biraz incelediğimizde u1gameHK tarafından lisanslandığını görüyor ve logosunu yanında da Joymax logosunu görüyoruz. Ayrıca sitede resmi site ibaresi de kullanılmış. Joymax ile iş birliği içinde olabilirler. Lakin sahte de olabilir. Siteyi bilen şirketi tanıyan yorumda yazabilir.
10 Şubat’a kadar bekleyip ne olacağını görelim.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir