RehberStrateji

Clash Royale – Golem Kontrol Destesi (Rehber)

Clash Royale, mobil strateji oyunu, en çok oynanan ve bir çok oyuna ilham kaynağı olan bir oyun. Clash Royale için bu yazımda sizlere bir deste tavsiyesinde bulunmak istiyorum. Bunun gibi başka rehberler de gelecek çünkü Clash Royale‘in en önemli özelliklerinden birisi bir sürü deste kombinasyonunun olması. Bu açıdan Clash Royale rehberlerimiz gelmeye devam edecek.

Golem Kontrol Destesi

Oyunun en çok aranan destelerinden birisidir. Birazda şansla %100 kazanma oranına sahiptir. Elbette ki şansla birlikte karşı tarafın destesinin ne olduğuna da bağlı. Karşı tarafta bu destenin bir çok antisi bulunuyorsa işiniz elbette zorlaşıyor. İşte Golem Kontrol Destesi;

golem kontrol destei clash royale rehber

Destemizdeki ana kartımız Golem’dir. Çok sabır isteyen bir karttır. Asıl amaç Golem’in yüksek can değerini kullanmaktır. Bu destede işe yarayacak kartları açıklıyorum.

Ne İşe Yarar?

Golem: Yüksek can değeriyle kuleye kadar ilerleyip hasar vermek. Birden fazla Golem’i oyun alanına atmak.

Buz Ruhu: Golem’i savunmak ve oyunu yavaşlatmak için kullanılır. Kalabalık bir gurp karşısında etkilidir. Dondurma etkisi ile oyunu yavaşlatır.

Madenci: Kulenin dikkatini dağıtmak ve Cehennem Ejderhası’nı korumak amacıyla kullanılır. Ayrıca kuleye hasar verir.

Cehennem Ejderhası: Özellikle tank kartları yok etmenin en etkili yoludur. Bununla birlikte bu destede Golem tanklık yaparken Cehennem Ejderhası’da yüksek canlı rakipleri yok eder. Golem’in arkasından atın.

Dalkavuk: Uçan bir kart olarak bu deste için önemlidir. Diğer uçan kalabalık kartlar gibi basitçe öldürülemez ve hasarı yüksektir. Yukarıdan Golem’i desteklemek için kullanılır.

Gece Cadısı: Bir çok destede Golem + Gece Cadısı kombinasyonunu zaten görürsünüz. Buradaki amaç Golem, kuleyi ya da kartları tanklarken Gece Cadısı’nın yarasalarının verdiği hasarı kullanmak. Çok can yakıcı olabiliyorlar.

Çarpma ve Zehir: Bu iki büyü kalabalık ve düşük canlı, Golem’in canını kısa sürede eritebilecek kartlara (İskelet Ordusu, Goblin Çetesi) karşı kullanılır. Anında onları yok edebilir.

Golem Kontrol Destesi Nasıl Oynanır?

2x iksir efektine kadar bekleyin. Zira bu ağır Golem kartını oynamak için iksire ihtiyacınız olacak. O açıdan sabır isteyen bir deste. Elbette boş durmayacaksınız, savunmak için gerekse düşmanın boşluğundan yararlanarak Golem’i ortaya süreceksiniz ama asıl oyun bitişe doğru başlıyor.

Golemi olabildiğince savunun, kuleye kadar ulaşmasını sağlayın. 2x başladığında yere 2 hatta zorlarsanız 3. Golem’i bile atabilirsiniz. Herşey Golem’i savunmaya bağlı.

Rakip Golem’i yok etmek için iki farklı kart çeşidi kullanır;

Yüksek hasar verenler: Pekka, Cehennem Kulesi, Cehennem Ejderhası

Hızlı Hasar Verenler: İskelet Ordusu, diğer kalabalık kartlar, Oduncu

Bunun gibi kartlarla Golem’i yok etmeye çalışacaklar. Zaten diğer kartlarınız hep bunlara mani olmak için seçildi. Kart oynanış sıranızı buna göre belirleyin. Golem’den sonra Cehennem Ejderhası’nı atın. İksir ve Zehri hazırda bekletin.

Diğer rehberlerde görüşmek üzere… Bizimle kalın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir