GüncellemeStrateji

March of Empire Kale Seviyesi Yükseldi

Gameloft’un son bir ay içerisinde öndeki yeni yılın da etkisiyle neredeyse bütün oyunlarını güncelledi. Son olarak güncelleme mobil strateji oyunu March of Empire ‘a geldi. Bu güncelleme oldukça dikkat çekici. Dilerseniz detayları verelim daha sonra güncelleme hakkında yorumlarımızı yapalım.

March of Empire 28. Güncelleme Notları

28. güncelleme çıktı!

  • Yeni maks. kale seviyesine (32) ulaş
  • Her birimin sınıfına has, güçlü birim becerilerinin kilidini aç; akademide seviyelerini yükselt
  • Yeni Harekat haritasında sayısız meydan okuma ve ölümcül görevle yüzleş
  • Harekatı tamamlamak, yeni bölümlerin kilidini açmak için tüm görevleri yerine getir
  • Bahar Festivali’ni temalı Özel Çekiliş ve Eser Avı etkinliği ile kutla
  • Yeni PvE karargahları: Amazonlar
  • İlk Barış Kalkanı’nın mekaniği iyileştirildi
  • Yeni Şan Yolu görevleri

Kale seviyesi yükselirse

Bir çok oyuncunun hoşuna gitmeyen bu durum artık yapacak birşey bulamayanların beklediği değişikliklerden birisidir. Lakin seviyesini yükseltememiş oyuncular bu güncelleme yüzünden bir adım daha geride kalacaklardır. Bu nedenle sevmezler. Son seviye olmuş çok nadir oyuncu olduğundan genelde kale seviye sınırının yükselmesi çoğu için birşey ifade etmez.

Ayrıca kale seviyesinin yükselmesi demek diğer binaların seviyelerinin de yükselmesi anlamına geliyor. Her açıdan gücünüzü arttırmanız mümkün.

Birim becerileri

Şekerler için yemi yeteneklerin eklenmesi oyunun zenginleştiği anlamına geliyor. Yeni yetenekler her zaman yeni taktikler demektir. Bu açıdan önemli bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz. Artık geliştirebileceğiniz strateji kombinasyonu arttı.

Görevler yenilendi

Yeni görevler eklendi. Günlük haftalık şeklinde olan ve bir süre sonra sıkan bu görevlerin yenisini görmek herkese iyi gelecek. Ödüller artmış mı bakın ve bize yorumda bildirin.

Amazonlar

Daha önceki birkaç güncellemede de gelen Amazonlar pve içeriği yine eklendi. Zaman zaman değişen bu içerik oyuncuları çok etkilemiyor. Zira diğerleriyle aynı etkiyi yapıyor. Ama eser avı ve özel çekiliş oldukça yararlı iki etkinlik olarak karşımızda.

Bazı küçük düzeltme ve iyileştirmelerin yanında şan yolu görevlerinde de değişiklikler oldu. Sizlere yazımın sonuna gelirken March of Empire hakkında kendi fikrimi açıklamak istiyorum.

Başka strateji oyunu için buraya bak

March of Empire nasıl bir oyun?

Bana kalırsa oynadığım zamanlar en iyi dik ekran mobil kale geliştirme strateji oyunlarından birisiydi. En önemli özelliği gerçekten böyle bir oyunda para harcamadan da ilerlenebiliyor olmasıydı. Nasıl olur diyenler için etkinlikler konusunda eli avcu oldukça açık bir oyundu. Gerçekten oyuncu yanlısıydı. Şöyle ki sunucu savaşları benzer bir çok oyunda olur. Bunda da sunucu savaşları olduktan sonra kazanan sunucularda oyun paketleri alabildiğiniz ve hepsinde olan altının toplandığı (gerçek parayla alınır) madenler hediye olarak haritaya dağıtılırdı. Şimdi bir kaçı diyecek ki diğer oyunlarda (Clash of Kings, Vikings War of Clan ) altın madeni zaten her zaman var.

Youtube kanalımda daha fazlası var. Abone ol

March of Empire altın madenleri bildiğiniz gibi değil

March of Empire ‘da çıkan bu madenler en hızlı askerlerle en çok 20 dk içinde toplanabilirdi. Ayrıca bu süre zarfında 500 ile 1000 arasında altın verirdi. O zaman Clash of Kings oyununda 1 günlük bir kalkan örneğin 500 altınsa March of Empire oyununda da aynı altın miktarıyla alınabiliyordu. Bu nedenle oyuncu yanlışı bir oyundur.

Bununla birlikte etkinliklerden gelen altın ve hediyeler sizlere para harcatmayacak kadar çoktu. Son olarak şimdi durum ne bilmiyorum. 🙂

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

RehberStrateji

Manor Lords: Değirmeni Tamir Edin

RehberStrateji

Manor Lords: Haydutları Nasıl Durdurursunuz ve Yağmayı Nasıl Önlersiniz?

HaberStrateji

Civilization Deneyimi Roguelike Strateji Oyununda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir